Pracownicy ESBANKU ponownie wsparli Szlachetną Paczkę

Pracownicy ESBANKU ponownie wsparli Szlachetną Paczkę
Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Po raz 9. Weekend Cudów, czyli finał ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, stał się dla Pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego okazją do wspólnego pomagania. Jak co roku wsparcie od bankowców trafiło do Sztabu Szlachetnej Paczki na terenie działania banku. Tym razem do dwóch Rodzin - podopiecznych Rejonu Pajęczno, poinformował Bank.

„Wspieramy ludzi stąd” – to misja ESBANKU Banku Spółdzielczego. Bankowcy realizują ją nie tylko poprzez swoją codzienną pracę.

Chętnie, także po godzinach angażują się również oddolnie w akcje charytatywne, skierowane do lokalnej społeczności.

Jedną z nich jest akcja mądrej, celowej pomocy, z której od 21 lat słynie Szlachetna Paczka.

Czytaj także: ESBANK w czołówce Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych za 2021

Wolontariat integruje pracowników

‒ To już 9. raz, kiedy wspólnie z Pracownikami z Centrali w Radomsku oraz wszystkich placówek na terenie województw śląskiego i łódzkiego przygotowaliśmy dary dla potrzebujących. Nawet niewielki gest pojedynczej osoby, dzięki współpracy może przynieść wiele radości obdarowanej Rodzinie.

To dla nas, darczyńców, także osobista satysfakcja – mówi o udziale w akcji  Szlachetna Paczka Pracownik Biura Zarządu w ESBANKU Banku Spółdzielczym, Piotr Sewerynek.

Ewa Kluza-Wieczorek, Kierownik Biura Zarządu, wylicza kolejne pozytywy:

‒ Taki oddolny wolontariat to także okazja do integracji pracowników. Pomaga budować zaangażowanie i utożsamiać się ze wspólnymi wartościami. A chyba nic nie łączy tak bardzo, jak wspólne pomaganie, na którym zbudowana została idea bankowości spółdzielczej.

ESBANK Bank Spółdzielczy, akcja Szlachetna Paczka
Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy

Czytaj także: ESBANK Bank Spółdzielczy: konto na selfie to dla nas szansa

Pomoc konkretnie adresowana

W tym roku Szlachetna Paczka od Pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego trafia do dwóch Rodzin w trudnej sytuacji finansowej. 83-letnia Pani Antonina zmaga się z wieloma chorobami i problemem osamotnienia, natomiast 18-letni Artur i jego ojca Mikołaj walczą z depresją po rodzinnej tragedii.

Arleta Węgrzyńska, Pracownik ds. Komunikacji, która koordynowała akcję pracowników Banku, podsumowuje:

‒ To była rekordowa finansowo zbiórka w ramach Szlachetnej Paczki w naszym Banku, dziękuje za zaangażowanie Koleżankom i Kolegom oraz wszystkim, którzy dołożyli do naszej akcji swoją cegiełkę.

Po raz kolejny udowodniliśmy w praktyce, że hasło Banku „Jesteśmy dla Ciebie” i hasło Szlachetnej Paczki „Lubię ludzi” doskonale się uzupełniają, a relacje zbudowane z naszymi Klientami owocują nie tylko w zakresie usług bankowych. Po raz kolejny bowiem w zakupie węgla dla obu Rodzin – po preferencyjnej cenie i bez kosztów dojazdu – wspomógł nas właściciel firmy Transport Towarowy Handel Opałem Mirosław Stasiak. Dziękuję w imieniu swoim i obdarowanych ‒ podkreśla.

Dary od Pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego trafią do potrzebujących podczas 21. już finału akcji Szlachetna Paczka. Jak informują jej organizatorzy, w tym roku ponad 16 000 rodzin otrzyma paczki, a wraz z nią uwagę i obecność drugiego człowieka oraz nadzieję na realną zmianę w życiu. Trzymamy kciuki za sukces finału!

ESBANK Bank Spółdzielczy, akcja Szlachetna Paczka
Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy

Czytaj także: KNF zdecydowała ws. nowych prezesów banków spółdzielczych i procesów połączeń placówek bankowych

Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy