Super Wektor 2021 dla Prezesa InPost

Super Wektor 2021 dla Prezesa InPost
Źródło: Neweria Biznes
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W sobotę 15 stycznia wręczono po raz 20. nagrody Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Super Wektora otrzymał Rafał Brzoska, Prezes InPost Sp. z o.o.

Jury doceniło go za „stworzenie międzynarodowego technologicznego championa rynku logistycznego, za przełomowe i nowatorskie Paczkomaty, a także za największy w historii technologiczny giełdowy debiut polskiej spółki za granicą.”

Nagrodę wręczyli przedstawiciele Pracodawców RP: Andrzej Malinowski, Honorowy Prezydent Pracodawców RP i Przewodniczący Kapituły Wektory 2021 oraz Rafał Baniak, Prezes Zarządu Pracodawców RP.

Sześć wyróżnień

Andrzeja Wasilewskiego, Akcjonariusza MAK Investments S.A. uhonorowano za wieloletnią pracę i osiągnięcia w budowaniu polskiej branży ubezpieczeniowej, a także za aktywną działalność w zakresie rozwoju i promocji sportów walki.

Wektora otrzymała Elżbieta Zajezierska, Prezes Zarządu Nowel Sp. z o.o., za wyznaczanie nowych ścieżek rozwoju branży piekarniczej w Polsce i Europie oraz za skuteczne łączenie tradycji piekarniczych z najnowocześniejszymi technologiami.

Nagrodę otrzymali także Michael Schulz, Regional Manager H&M Hennes & Mauritz logistics Sp. z o.o., za tworzenie oraz rozwój nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań logistycznych na terenie Polski i Europy Środkowo Wschodniej oraz Piotr Sójka, współwłaściciel firmy MIRAI Clinic Sp. z o.o., za stworzenie unikalnego w skali Polski, nowoczesnego centrum ortopedycznego przy zachowaniu najwyższej troski o zabytkową wartość budowli i potrzeby lokalnej społeczności.

Kolejne wyróżnienie trafiło do Jana Rejsa, właściciela i założyciela Rejs Sp. z o.o. w Rypinie,za wieloletnie, konsekwentne budowanie wysokiej klasy przedsiębiorstwa oraz za osiągnięcie stabilności i bezpieczeństwa biznesowego, opartego na zróżnicowaniu produkcji i różnorodności rynków.

Szósty Wektor 2021 trafił do spółki Polenergia S.A. za aktywny udział w transformacji polskiego rynku energii oraz za konsekwentny rozwój energetyki odnawialnej, zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Nagrodę odebrali: Dominika Kulczyk, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Polenergia S.A. i Michał Michalski, Prezes Zarządu Polenergia S.A.

Pracodawcy RP są najstarszą i największą organizacją pracodawców w Polsce. Działają od 1989 roku, reprezentują 19 000 firm, zatrudniających ponad 5 mln osób.

Pracodawcy RP jako reprezentatywna organizacja pracodawców należą do Rady Dialogu Społecznego.

Biorą aktywny udział w dialogu na rzecz zapewnienia warunków rozwoju społeczno-gospodarczego oraz zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki i spójności społecznej.

Źródło: Pracodawcy RP