Rada Przedsiębiorczości apeluje o otwarcie od 4 maja całego handlu detalicznego i częściowo hoteli oraz gastronomii

Rada Przedsiębiorczości apeluje o otwarcie od 4 maja całego handlu detalicznego i częściowo hoteli oraz gastronomii
Źródło: Rada Przedsiębiorczości
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Podczas spotkania Rady Przedsiębiorczości z wicepremierem Jarosławem Gowinem, które odbyło się 26 kwietnia Rada postulowała szybkie odmrożenie kolejnych branż w polskiej gospodarce. Przedstawiamy apel Rady w tej sprawie.

W związku z tworzeniem przez rząd planu odmrażania gospodarki na najbliższe miesiące, Rada Przedsiębiorczości apeluje o otwarcie od 4 maja 2021 r. następujących branż: – całości handlu detalicznego; – gastronomii (w wersji minimalnej, w pierwszym etapie, możliwość przyjmowania gości w zewnętrznych ogródkach obiektów gastronomicznych); – hoteli (w pierwszym etapie na poziomie co najmniej 50% obłożenia w danym obiekcie); – klubów fitness i innych usług.

Oczywiście otwarcie powinno nastąpić z zachowaniem reżimów sanitarnych i ograniczeń ilości klientów.

Rada Przedsiębiorczości jest w stanie zrozumieć ograniczenia terytorialne, w wypadku gdyby w momencie podejmowania decyzji nadal występowały istotne różnice w poziomie zakażeń pomiędzy poszczególnymi województwami.

Równocześnie Rada Przedsiębiorczości przypomina i podtrzymuje swoją rekomendację maksymalnego przyspieszania i rozszerzania programu sczepień (także w zakładach pracy) jako jedynego środka chroniącego przed zdrowotnymi i gospodarczymi skutkami pandemii.

Propozycje Rady Przedsiębiorczości zostały przekazane Panu Premierowi Jarosławowi Gowinowi na spotkaniu konsultacyjnym, które odbyło się w dniu dzisiejszym.

Źródło: Rada Przedsiębiorczości, Pracodawcy RP