SumUp i Adyen zaoferuję obsługę płatności MŚP na całym świecie

SumUp i Adyen zaoferuję obsługę płatności MŚP na całym świecie
Źródło: Adyen
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Adyen wraz z SumUp połączyły siły w ramach strategicznego partnerstwa. Firmy będą oferować obsługę płatności i przyspieszone rozliczenia dla milionów małych firm na całym świecie.

Dzięki nawiązanej współpracy SumUp będzie mógł rozwinąć swoją dotychczasową ofertę niemal natychmiastowych rozliczeń, oferując je milionom małych i mikrofirm handlowych w strefie euro oraz w Wielkiej Brytanii. Wszystko po to, aby zapewnić im szybszy dostęp do pieniędzy i pełną kontrolę nad finansami.

Dzięki współpracy z Adyen SumUp zapewni jeszcze większej liczbie klientów dostęp do wiodących w branży rozliczeń tego samego dnia, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Oznacza to, że MŚP otrzymają środki w ciągu kilku minut, a nie kilku dni po sprzedaży. Rozwiązanie zapewni małym przedsiębiorstwom szybszy dostęp do funduszy, zmniejszając zapotrzebowanie na duże rezerwy kapitału obrotowego i zaspokajając krytyczne potrzeby w zakresie przepływów pieniężnych.

Czytaj także: Rada UE przyjęła rozporządzenie w sprawie płatności natychmiastowych

Co w ofercie dla MŚP?

Aż 79 proc. użytkowników platform dla MŚP przywiązuje dużą wagę do szybszego dostępu do środków i wyraża zapotrzebowanie na wypłaty tego samego dnia (źródło: Adyen/BCG – Embedded Finance Report: How platforms are revolutionizing SMB banking, 2022).

Platforma Adyen integruje usługi płatnicze, usprawnia rozliczenia, raportowanie i wypłaty w czasie rzeczywistym, skracając czas transferu i zwiększając elastyczność finansową.

SumUp oferuje wiodącą w branży, kompleksową platformę narzędzi biznesowych i usług finansowych dla MŚP. W wizji świata prezentowanej przez SumUp każdy może zbudować dobrze prosperujący biznes.

W ofercie jest pakiet produktów zawierający usługi osobiste i zdalne, terminale płatnicze i kasy w punktach sprzedaży, bezpłatne konto i kartę firmową, hosting sklepu internetowego i narzędzia do fakturowania.

Czytaj także: Poczta Polska udostępnia przelewy natychmiastowe Express Elixir

Obsługa handlowców z całego świata

Impulsem do rozwoju SumUp była możliwość wejścia na nowe rynki przy jednoczesnym wprowadzeniu nowych kategorii produktów i usług.

Firma aktualnie obsługuje ponad 4 miliony sprzedawców na 36 rynkach na całym świecie.

Adyen i SumUp, w oparciu o wypracowanie doświadczenia z Australii, ustanowią nowy standard branżowy w zakresie silnej i przyszłościowej ekspansji rynkowej.

– Nasze partnerstwo jest jedyne w swoim rodzaju, ponieważ łączymy siły jako główni gracze na rynku płatności po to, aby dać MŚP możliwość rozliczania się z niewiarygodną prędkością.

Przepływy pieniężne mają ogromne znaczenie dla właścicieli małych firm i jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez SumUp jako ich partner – mówi Alexa von Bismarck, prezes Adyen na region EMEA.

– W ostatnich 10 latach ustanowiliśmy de facto standard rynkowy w zakresie akceptacji kart i technologii finansowej dla sprzedawców na 36 rynkach. Partnerstwo z Adyen pozwoli nam przekraczać kolejne granice oraz zapewniać naszym handlowcom najlepsze rozwiązania do zarządzania ich biznesem w zakresie płatności, oprogramowania czy usług finansowych.

Jesteśmy podekscytowani możliwością rozszerzenia naszego ekosystemu narzędzi i usług dla małych, średnich, ale także dużych przedsiębiorstw – dodaje Marc-Alexander Christ, współzałożyciel i dyrektor operacyjny SumUp.

Czytaj także: Przelew natychmiastowy powinien być standardem wg 34% klientów banków

Źródło: Adyen