Poczta Polska udostępnia przelewy natychmiastowe Express Elixir

Poczta Polska udostępnia przelewy natychmiastowe Express Elixir
Źródło: Poczta Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Poczta Polska aktywnie rozbudowuje portfolio usług cyfrowych, konsekwentnie dopasowując swoją ofertę do potrzeb klientów indywidualnych, instytucjonalnych i biznesowych. Jej strategiczna transformacja w Narodowego Operatora Cyfrowego obejmuje rozwój platform online i aplikacji mobilnych, umożliwiających łatwy dostęp do elektronicznych usług pocztowych, finansowych i ubezpieczeniowych, poinformowała PP.

Realizując przyjętą strategię cyfryzacji, od  czerwca 2024 r., Poczta Polska udostępnia swoim klientom przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir.

Usługa, która jest świadczona przez KIR, umożliwia przesyłanie pieniędzy w czasie rzeczywistym – po zleceniu przelewu środki trafiają na rachunek odbiorcy niemal od razu.

System realizuje przelewy międzybankowe w trybie ciągłym: 24/7/365, przez całą dobę, także w weekendy, święta i dni wolne od pracy.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Rozliczenia Międzybankowe – KIR | Elixir – fundament nowoczesnej bankowości

Express Elixir: Poczta Polska + Bank Pocztowy

Płatności natychmiastowe Express Elixir będą oferowane klientom Poczty Polskiej w wybranych urzędach i wprowadzane stopniowo w całej Polsce. Klienci będą mogli zlecać przelewy bezpośrednio w placówce, przy pocztowym okienku.

Poczta Polska będzie realizowała przelewy w systemie Express Elixir przy współpracy z Bankiem Pocztowym, który jest uczestnikiem systemu już od 2017 r.

– Przewagą konkurencyjną Poczty Polskiej jest możliwość oferowania Klientom usług finansowych za pośrednictwem swojego banku.

Mowa nie tylko o rachunkach bankowych, kredytach, czy kartach płatniczych z logo Poczty Polskiej, ale tak jak w przypadku rozwiązania KIR – wykorzystania do obsługi Klientów w zakresie przelewów natychmiastowych infrastruktury teleinformatycznej Banku Pocztowego – mówi Michał Leski, wiceprezes zarządu Banku Pocztowego.

Czytaj także: Bank Pocztowy gotowy na udostępnienie usługi e-Doręczenia

Express Elixir w okienku pocztowym – większa dostępność usługi

– Udostępnienie przelewów natychmiastowych w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju, przybliży klientom możliwość korzystania z nowoczesnych usług finansowych, niezależnie od ich miejsca zamieszkania czy dostępu do bankowości elektronicznej – mówi Piotr Alicki, prezes zarządu KIR.

– Express Elixir w okienku pocztowym włącza opcję dokonywania płatności w czasie rzeczywistym także dla osób, które preferują tradycyjne metody dokonywania transakcji – dodaje Piotr Alicki.

Czytaj także: Elixir – pierwszy całkowicie elektroniczny system rozliczeniowy bankowości

Źródło: Poczta Polska