Start-upy mogą dostać nawet 200 tys. złotych, aplikacje do 30 czerwca

Start-upy mogą dostać nawet 200 tys. złotych, aplikacje do 30 czerwca
Fot. stock.adobe.com / everythingpossible
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Akcelerator Accelpoint wraz z Partnerami: Santander Bank Polska, Santander Consumer Bank, Santander Leasing, RITS‒Relyon IT Services i AXA Partners zapraszają do składania aplikacji do programu akceleracyjnego AccelUp.

Uczestnicy #AccelUp otrzymują wsparcie finansowe do 200 tys. zł oraz wsparcie business know-how w postaci ponad 100 godzin konsultacji z wybitnymi ekspertami rynkowymi #StartUpy #NoweTechnologie #OpenBanking #FinTech #AkceleratorAccelpoint

Rekrutacja w trzeciej rundzie programu kończy się 30 czerwca 2020 r. AccelUp to program, który łączy dojrzałe start-upy z obszarów fintech oraz insurtech z globalnymi korporacjami. Aplikacje zbierane są na stronie internetowej www.accelpoint.pl.

‒ Dotychczasowe wsparcie w ramach programu AccelUp jest bardzo pozytywnie oceniane przez start-upy biorące udział w dwóch dotychczasowych rundach akceleracji. Zapraszamy kolejne start-upy do aplikowania. Nasi partnerzy szczegółowo zdefiniowali swoje oczekiwania ‒ wiemy, jakich innowacji poszukują.

Dzięki temu mamy naprawdę wyróżniającą się skuteczność we wdrażaniu rozwiązań start-upów i rozwijaniu współpracy z odbiorcami technologii w naszym programie.

Czytaj także: Czy sztuczna inteligencja będzie zawierała umowy, zgodnie z prawem?

W tej rundzie szczególnie istotne są dla nas obszary takie jak: Big Data & Machine Learning, AML/KYC, Security, Client onboarding, Digitalizacja, automatyzacja i optymalizacja procesów wewnętrznych, innowacyjne kanały dystrybucji kredytów i ubezpieczeń, nowe produkty i usługi dla klientów z segmentów retail i SME ‒ tłumaczy Maciej Majewski, Head of AccelUp Acceleration w Accelpoint.

Pieniądze i know-how

Uczestnicy programu AccelUp otrzymują wsparcie finansowe do 200 tys. zł oraz wsparcie business know-how w postaci ponad 100 godzin konsultacji z wybitnymi ekspertami rynkowymi. Start-upy będą miały również możliwość skorzystania z szerokiego zaplecza networkingowego, w tym możliwość prezentacji przed globalnymi funduszami inwestycyjnymi.

AccelUp to program typu non-equity i po zakończeniu akceleracji całość udziałów pozostaje po stronie start-upu. 

Do programu zaproszone są start-upy z produktami gotowymi do wdrożenia. W pierwszym etapie akceleracji firmy otrzymają pomoc w zaadaptowaniu produktów do potrzeb partnerów, z kolei w drugim start-up przetestuje produkt na infrastrukturze partnera i przeprowadzi Proof of Concept.

Czytaj także: Polska awansowała w rankingu indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego

Skąd zainteresowanie sektora finansowego?

Dariusz Paczewski, Digital & Innovation Leader, Santander Bank Polska:

Współpraca z AccelPoint w programie akceleracyjnym stwarza nam przestrzeń do bezpiecznego testowania usług start-upów, a w konsekwencji zwiększa szanse na dostarczenie naszym klientom innowacyjnych rozwiązań.

Trzecia runda akceleracji to dla nas możliwość sprawdzenia kolejnych rozwiązań, a aktualna sytuacja na rynku pozwala zaistnieć wielu nowym innowacjom oraz może zmienić wartość dotychczasowych rozwiązań.

Zrozumienie potrzeb naszych klientów jeszcze nigdy nie było tak ważne jak teraz, dlatego mamy nadzieję, że razem ze start-upami odpowiemy na oczekiwania naszych klientów.

Maciej Dąbrowski, Head of Strategy & Innovation Department, Santander Consumer Bank:

Jako jeden z liderów rynku consumer finance w Polsce mamy świadomość, że bankowość internetowa to przyszłość. Dlatego w ramach trzeciej rundy programu AccelUp poszukujemy start-upów, z którymi będziemy mogli wdrożyć nowe formy płatności i finansowania w kanałach online.

Chcemy również znaleźć partnerów, dzięki którym będziemy mogli skuteczniej pomagać Polakom w realizacji ich planów poprzez internetowe kredyty gotówkowe.

Czytaj także: Fintech Express: Mastercard uruchamia program dla start-upów

Łukasz Hejkowski, Sales Director Poland, AXA Partners:

Widzimy wielki potencjał we współpracy ze start-upami. Stawiamy na innowacje, które przełożą się na pozytywne doświadczenia klientów w każdym punkcie styku z naszą firmą oraz zapewnieniu im jak najwyższego poziomu customer experience. Głównymi obszarami, na których jesteśmy obecnie skoncentrowani to: ubezpieczenia podróżne oraz assistance, consumer electronics protection, ochrona zdrowia.

Poprzednie rundy programu AccelUp

Do tej pory akcelerator Accelpoint przeprowadził dwie rundy programu AccelUp. W pierwszej rundzie proces akceleracji zakończyły: Vizum Lab, NMT Co., Ltd., ESCORAL, Alphamoon, NU DELTA, Symmetrical Labs, Al Busters, Limitless, PBG Management, Tricks (Tutorialonline.pl). 

Druga runda akceleracji wciąż trwa. Uczestniczą w niej AdEmotion, Revdebug, Loyalty Tool, BillTech Group, Cashy, Quantum CX, DiscoArmor, Gadgector, ClinicHunter, CognitivX, Nextep Technologies, Plenti.

Program jest realizowany w ramach współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Akcelerator Accelpoint otrzymał wsparcie w ramach działania 2.5. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Programy Akceleracyjne.

Czytaj także: Na ile chmura obliczeniowa może wspierać cyberodporność sektora finansowego?

Źródło: Akcelerator Accelpoint