SMS-y kanałem dotarcia do seniorów?

SMS-y kanałem dotarcia do seniorów?
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Według badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej przeprowadzonego na konsumentach w wieku 50+ wynika, że 59,8 proc. seniorów nie korzysta z internetu, a 60,2 proc. nie posiada komputera.

Osoby mające powyżej 50 lat najbardziej cenią sobie możliwość korzystania z telefonii komórkowej, gdzie dominującymi usługami są połączenia głosowe na numery komórkowe (71,6 proc.) oraz SMS-y (47,9 proc.). Z połączenia z internetem za pomocą telefonu korzysta zaledwie 15,9  proc. seniorów. Oznacza to, że krótkie wiadomości tekstowe mogą być narzędziem, które zapewni skuteczne dotarcie do seniorów z ofertą określonego produktu lub usługi.

Z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika ponadto, że z internetu korzysta 40,2 proc. badanych. 60,4 proc. osób starszych przyznaje, że nie potrafi obsługiwać komputera a 55,2 proc. nie odczuwa potrzeby korzystania z niego. Sporą grupę tworzą osoby, które nie potrafią korzystać z internetu (55,8 proc.), a aż 49,6 proc. badanych zadeklarowało, że internet nie jest im do niczego potrzebny.

Marcin Złoch