Saxo Bank: Najpopularniejsze CFD na akcje w czerwcu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Czerwiec był miesiącem, który charakteryzował się nasilonymi wahaniami na większości rynków akcji z powodu referendum w sprawie Brexitu. Saxo Bank zanotował rekordowo wysokie obroty przed i po referendum, ponieważ na większości rynków pojawiły się okazje inwestycyjne. CFD na akcje w USA po raz kolejny okazały się najbardziej popularne na platformie SaxoTraderGO.

CFD na akcje to instrument handlowy, który odzwierciedla notowania bazowej akcji. Obracając CFD można zanotować zysk lub stratę w oparciu o ruch ceny aktywa bazowego w relacji do zajętej pozycji. Zajmując pozycję z CFD nie nabywa się faktycznego aktywa bazowego. Handel CFD na akcje to świetny sposób na wykorzystanie zarówno spadków jak i wzrostów notowań akcji, by osiągnąć zysk. CFD są produktem, który jest oparty na mechanizmie depozytu zabezpieczającego, dzięki czemu inwestorzy mogą zanotować zysk nawet przy niewielkich ruchach rynkowych.

Saxo Bank oferuje ponad 8.840 CFD na pojedyncze akcje na wiodących globalnych rynkach. CFD są przeznaczone dla bardziej doświadczonych inwestorów, ponieważ niosą za sobą wysokie ryzyko.

Amazon, Apple i Facebook były ponownie najpopularniejszymi CFD wśród inwestorów Saxo Banku. Te spółki z sektora technologicznego USA charakteryzują się solidnym wzrostem, a ich produkty są używane każdego dnia przez konsumentów na całym świecie. Dodatkowo, te trzy spółki oferują znaczną płynność oraz wąskie spready, dzięki czemu ich akcje są tak atrakcyjne dla inwestorów.

Facebook opublikował w tym roku dwa optymistyczne raporty finansowe, dzięki czemu notowania spółki wzrosły o 10% – jest to najlepszy wynik wśród pięciu najpopularniejszych CFD na akcje oferowanych przez Saxo Bank. Spodziewamy się, że Facebook opublikuje kolejne pozytywne raporty finansowe w dalszej części roku.

Apple optymistycznie rozpoczął rok, lecz wyniki finansowe ogłoszone w kwietniu okazały się rozczarowujące, wskazując na pierwszą kwartalną ujemną dynamikę przychodów od 2003. Apple musi bowiem stawić czoło silnej konkurencji w Azji ze strony Samsunga, Huawei i Xioami. Pojawiły się sygnały, że sytuacja w drugim kwartale nie poprawiła się, więc notowaniom Apple będą nadal towarzyszyć wahania. Akcje Apple nadal oferują największą płynność wśród CFD i dlatego pozostaną preferowanym przez inwestorów przedmiotem obrotu.

Amazon negatywnie rozpoczął rok, tracąc niemal 30%, ale później ograniczył straty i w końcu wyszedł na prostą – obecnie jego notowania znajdują się o 10% wyżej niż na początku roku. Spodziewamy się, że ten globalny lider w e-handlu wskaże na wzrost przychodów o 20% rok do roku. Zwiększy to zainteresowanie inwestorów akcjami spółki, ponieważ w obecnym krajobrazie po kryzysie, w którym niewiele jest spółek z silnym wzrostem, Amazon wyróżnia się pozytywnie.

Tesla zachwyciła swoimi dążeniami do bardziej czystego powietrza, oferując elektryczne samochody. Wielki projekt Elona Muska to także źródło wahań notowań akcji spółki, co lubią inwestorzy, zwłaszcza ci, którzy grają w krótszej perspektywie.

Deutsche Bank rozczarowuje w 2016, tracąc w lipcu niemal 50% z powodu kryzysu we włoskim sektorze bankowym, który nastąpił po referendum w sprawie Brexitu. Akcje banku cieszą się bardzo dużą popularnością wśród inwestorów, ponieważ są one wrażliwe na kryzys banków w Europie oraz na ogólny kryzys rynkowy.

Najbardziej popularne CFD wśród inwestorów Saxo Bank w Polsce:

  1. Apple
  2. Volkswagen
  3. Tesla
  4. Alphabet Inc – C share
  5. Amazon

…i na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej:

  1. Apple
  2. Amazon
  3. Tesla
  4. Biomarin Pharma
  5. Deutsche Bank

Peter Garnry
dyrektor ds. strategii rynków akcji w Saxo Banku