Rozpoczęły się konkursy XI edycji Programu TalentowiSKO banków Grupy BPS

Rozpoczęły się konkursy XI edycji Programu TalentowiSKO banków Grupy BPS
Źródło: Bank BPS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
30 września ’23 wystartowały konkursy w ramach Programu edukacyjnego TalentowiSKO banków spółdzielczych z Grupy BPS. Zadania konkursowe opierają się na wiedzy o oszczędzaniu, przedsiębiorczości i ekologii, poinformował Bank BPS.

– Efektywne zarządzanie swoimi pieniędzmi, oszczędzanie, zaradność finansowa to umiejętności, które przydają się przez całe dorosłe życie. Powinniśmy wspierać rozwój tych kompetencji u dzieci od najmłodszych lat – mówi Agnieszka Chrobot z Zespołu Komunikacji w Banku BPS.

– Dzięki Programowi TalentowiSKO mamy swój wkład w ten proces. Od ponad 10 lat wspieramy dydaktycznie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w tematyce finansów i przedsiębiorczości. W ofercie mamy około 40 gotowych scenariuszy zajęć i animowane filmy edukacyjne. Z naszych materiałów co roku korzysta średnio ponad 200 szkół na terenie całej Polski.

Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem, szczególnie, że do udziału w konkursach zachęca nasz ambasador Tomasz Jakubiak dodaje Agnieszka Chrobot.

Zgłoszenia szkół do 31 października ‘23

Szkoły, które chcą wziąć udziału w konkursach, powinny zgłosić się do najbliższego banku spółdzielczego z Grupy BPS do końca października 2023 r.

Laureaci konkursów zostaną wyłonieni pod koniec maja 2024 r., a na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

Premie finansowe trafią również do rąk Opiekunów Szkolnych Kas Oszczędności.

Dwa konkursy Programu TalentowiSKO

W ramach Programu TalentowiSKO, zostaną przeprowadzone dwa konkursy:

„Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” to konkurs skierowany do szkół podstawowych. Uczniowie będą mieli za zadanie przygotować cyfrowe albumy fotograficzne. Na zdjęciach udokumentują przedmioty, które po zużyciu zostały twórczo przetworzone, tak aby mogły służyć dalej. Kolejnym zadaniem będzie przeprowadzenie serii wywiadów z dorosłymi pt.: „A Ty jak oszczędzasz?”.

„Inkubator szkolnych biznesów” jest skierowany do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Uczniowie w ramach zadań będą przedstawiali własny pomysł na biznes w formie prezentacji multimedialnej oraz krótkiej wypowiedzi tzw. elevator speech.

– Nasze konkursy motywują uczniów do działania. Rywalizacja i chęć wygranej nakręcają ich pomysłowość i pracowitość. Co roku młodzi zaskakują nas swoją kreatywnością.

W minionej edycji wygrała młodzież, która przedstawiła pomysł na aplikację, dzięki której można było poznać osoby zainteresowane podobnymi wydarzeniami. Aplikacja pomagała umówić i wybrać się na event razem. Jesteśmy niezwykle ciekawi, jakie pomysły przyniesie XI edycja konkursówmówi Agnieszka Chrobot.

Uczestnicy konkurów będą mieli kilka miesięcy na przygotowanie prac, a laureatów poznamy pod koniec maja 2024 r.

Czytaj także: Nowoczesny Bank Spółdzielczy | Forum Liderów Banków Spółdzielczych | Przyciągnąć młodych to również znaczy zatrzymać starszych

Nowości w Programie, czyli i Ty w przyszłości możesz zostać spółdzielcą

Tegoroczna (2023) oferta edukacyjna Programu TalentowiSKO została rozszerzona o nowe scenariusze zajęć oraz animowane filmy edukacyjne na temat spółdzielczości i banków spółdzielczych, w wersjach dopasowanych do wieku uczniów:

– dla klas I-III szkół podstawowych,

– dla klas IV-VIII szkół podstawowych,

– dla szkół ponadpodstawowych.

Wszystkie materiały dydaktyczne oferowane w ramach Program tj. scenariusze zajęć, czy animowane filmy są dostępne na stronie www.talentowisko.pl (po zalogowaniu).

Czym jest Program TalentowiSKO?

TalentowiSKO to Program edukacyjny prowadzony przez banki spółdzielcze z Grupy BPS. Wspiera szkoły w kształtowaniu zaradnych i przedsiębiorczych przedstawicieli młodego pokolenia. Wyposaża uczniów w niezbędne kompetencje, które w przyszłości przydadzą się im na rynku pracy.  

Szkoły uczestniczące w Programie mogą dowolnie wybierać aktywności, z których chcą skorzystać. Mają do wyboru:

– scenariusze zajęć o finansach, przedsiębiorczości, oszczędzaniu,

– stronę internetową, na której dostępne są gotowe materiały edukacyjne do pobrania,

– animowane filmiki edukacyjne opisujące zagadnienia finansowo-gospodarcze orz działalność banków spółdzielczych,

– konkursy z ciekawymi zadaniami i atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi.

Więcej informacji na temat konkursów XI edycji Programu TalentowiSKO dostępnych jest na stronie talentowisko.pl oraz na Facebooku https://www.facebook.com/TalentowiSKO .

Źródło: Bank Polskiej Spółdzielczości / Bank BPS