Revolut stworzył limitowaną serię świecących w ciemności kart; chce wesprzeć kluby fitness i sale treningowe

Revolut stworzył limitowaną serię świecących w ciemności kart; chce wesprzeć kluby fitness i sale treningowe
Anthony Joshua Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut nawiązała współpracę z dwukrotnym mistrzem świata wagi ciężkiej w boksie, Anthonym Joshuą, by wesprzeć finansowo niezależne, lokalne siłownie i sale treningowe w Wielkiej Brytanii.

Organizacja społeczna ukactive szacuje, że od początku pandemii Covid-19 zbankrutowało w Wielkiej Brytanii 400 lokalnych siłowni i klubów sportowych a kolejnych 2.400 balansuje na skraju upadku. By zgromadzić datki dla walczących o przetrwanie klubów, Revolut łączy siły z Anthonym Joshuą i udostępnia limitowaną, świecącą w ciemności kartę debetową. 

Za każdą zamówioną przez brytyjskich klientów kartę z limitowanej kolekcji, Revolut przekaże 1 GBP dla lokalnych, niezależnych klubów bokserskich w Wielkiej Brytanii (niezależnie od ilości zamówień Revolut przekaże minimum 50.000 GBP). Dzięki specjalnym kodom, klienci Revolut będą mogli wesprzeć konkretne, zrzeszone w Anglii i Szkocji kluby sportowe. Klub, który zbierze najwięcej datków zainkasuje dodatkowo 10.000 GBP.    

Czytaj także: Revolut wystąpił o licencję bankową w USA i udostępnił usługi dla firm w 50 stanach >>>

Limitowaną kartę cechuje minimalistyczny design i motto Anthony’ego Joshuy – 258, symbolizujące poświęcenie na treningach i pracę nad kondycją przekraczającą granice 24/7. W świetle dnia karta jest czarno-biała, by po zmroku nabrać wyjątkowego zielono-czarnego blasku.  

Anthony Joshua, olimpijczyk i mistrz świata wagi ciężkiej zapoczątkował w 2020 r. oddolną kampanię społeczną wspierającą młodych sportowców trenujących boks i lokalne, niezależne kluby fitness. Zaangażował się też w działalność społeczną na rzecz praw mniejszości, w tym światowy ruch Black Lives Matter. Gdy w grudniu 2020 roku zaczął z własnych środków wspierać boks amatorski doszło do nawiązania współpracy i projektu z Revolut.

Limitowana seria kart dostępna dla 15 milionów klientów

Limitowana seria kart jest dostępna dla 15 milionów klientów Revolut na świecie. By zdobyć kartę Anthony’ego Joshuy klienci muszą pobrać najnowszą wersję aplikacji Revolut na iOS lub Android i zamówić kartę w sekcji Karty, bezpośrednio w aplikacji. 

“Cieszę się z partnerstwa z Revolut na rzecz lokalnych, niezależnych klubów bokserskich. Gdybym w młodości nie miał dostępu do mojej lokalnej siłowni, nie zostałbym mistrzem olimpijskim i nie dotarłbym na szczyt światowego boksu zawodowego. Dzięki takim klubom fitness dorośli i młodzież doskonalą swoją kondycję fizyczną, psychiczną i pozostają z dala od ulicy i kłopotów. Mam nadzieję, że wspólna akcja z Revolut uświadomi to, jak ważną rolę pełnią i przyczyni się do poprawy ich sytuacji” – powiedział Anthony Joshua.

Czytaj także: Revolut udostępnił płatności kodami QR >>>

“To niezwykła, oddolna inicjatywa Revolut i Anthony’ego Joshuy, by pomóc klubom bokserskim w Anglii. Po roku walki, gdy z uwagi na obostrzenia kluby nie mogą działać, lub robią to w ograniczonym zakresie, ich kondycja finansowa, organizacyjna i psychiczna jest na wyczerpaniu. Ta akcja daje nam nadzieję i siły do dalszej walki. Dziękujemy Revolut i AJ za pomoc” – Gethin Jenkins, przewodniczący England Boxing.

“W imieniu lokalnych, niezależnych klubów bokserskich zrzeszonych w szkockiej federacji dziękuję Antony’emu Joshua i Revolut za dostrzeżenie sytuacji w jakiej na skutek Covid-19 znalazły się kluby, sale treningowe oraz skupione wokół tych miejsc społeczności. Dziękujemy za wsparcie dla boksu amatorskiego, który daje młodym umiejętności, dyscyplinę pracy i upór w dążeniu do celu na ringu i poza nim” – powiedział Chris Roberts, prezes Boxing Scotland.

“Małe, lokalne kluby fitness i sale treningowe pełnią ważną rolę w lokalnych społecznościach, służą poprawie stanu zdrowia, kondycji fizycznej i psychicznej młodzieży i dorosłych. Od powstania Revolut, staramy się być blisko społeczności naszych klientów i angażować się w istotne społecznie wyzwania. Dziś, z dumą stajemy w narożniku Anthony’ego Joshuy, by wspólnie z mistrzem stawić czoła problemom lokalnych klubów sportowych i zorganizować dla nich pomoc” – powiedziałAlan Chang, Senior Vice President w Revolut.  

Źródło: Revolut