Raiffeisen Digital Bank proponuje cyfrowe finansowanie ratalne – pożyczkę dostępną sklepach

Raiffeisen Digital Bank proponuje cyfrowe finansowanie ratalne – pożyczkę dostępną sklepach
Fot. stock.adobe.com / Raiffeisen Digital Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Raiffeisen Digital Bank wprowadza finansowanie ratalne, z w pełni online’owym procesem, który klienci mogą łatwo przejść samodzielnie przy kasie u sprzedawców, czytamy w komunikacie prasowym Banku.

Raiffeisen Digital Bank oferuje w pełni cyfrowe finansowanie ratalne – pożyczkę dostępną u wybranych partnerów handlowych. Jednocześnie ogłasza nawiązanie nowej współpracy z Alsen – największą w Polsce franczyzową siecią sklepów komputerowych i RTV/AGD.

Dzięki tej współpracy klienci mogą na miejscu w sklepach Alsen sfinansować ratalnie swoje zakupy do kwoty nawet 150 tysięcy złotych, a ich spłatę mogą rozłożyć nawet na 120 miesięcy.

Klienci samodzielnie zaciągają pożyczkę, bez angażowania sklepu

Co niezwykle istotne, skorzystanie z tej propozycji przez klienta nie wymaga ze strony sklepu i jego pracowników prawie żadnego zaangażowania, nie są oni na przykład odpowiedzialni za weryfikację tożsamości klienta, kiedy decyduje się on sfinansować swój zakup taką pożyczką.

To klienci sami przechodzą łatwo cały proces w pełni online, w dedykowanej aplikacji mobilnej Raiffeisen Digital Bank. Już nawet po 15 minutach mogą otrzymać akceptację złożonego wniosku o finansowanie ratalne.

– Dzięki naszemu finansowaniu ratalnemu klient nie musi się już martwić tym, jak sobie poradzić z konkretnymi, raczej większymi zakupami i dzięki temu może z łatwością zoptymalizować finanse swojego gospodarstwa domowego.

Po pozytywnej ocenie zdolności kredytowej i ryzyka przeprowadzonej przez bank, klient może od ręki kupić na miejscu, w sklepie, komputer, nowoczesny sprzęt AGD, wypatrzone meble, czy wymarzone wakacje, a nawet samochód!

Raiffeisen Digital Bank umożliwia finansowanie wybranych produktów w sklepie, bez konieczności wizyty w banku czy składania dokumentów, w bezpiecznym, prostym i pełni cyfrowym procesie dostępnym w dedykowanej aplikacji mobilnej – komentuje Jakub Malach, członek zarządu Raiffeisen Digital Bank ds. Bankowości Detalicznej.

Czytaj także: Raiffeisen Digital Bank z 12-krotnym wzrostem liczby klientów w 2023 roku

Raiffeisen Digital Bank umożliwia sprzedaż ratalną bez punktów obsługi

– Dzięki współpracy z Raiffeisen Digital Bank partnerzy sieci Alsen nie muszą organizować kosztownych punktów obsługi sprzedaży ratalnej i mogą skupić się na prowadzeniu biznesu. Cała procedura z pewnością jest atrakcyjna dla klienta pod kątem szybkości oraz transparentności.

Chcemy budować przewagę na rynku wdrażając innowacyjne rozwiązania fintechowe i dzięki temu wspierać naszych partnerów w zwiększaniu konwersji oraz wartości średniego paragonu.

Odwiedzający sklepy Alsen mogą nabyć produkty, których potrzebują już dziś, płacąc za nie w korzystnych ratach, indywidualnie dobierając okres kredytowania. Dzięki elastycznym produktom ratalnym nasza sieć może znacząco poszerzyć grono potencjalnych odbiorców – mówi Jan Zdebel, prezes Alsen.

Czytaj także: Pożyczkę konsolidacyjną całkowicie online oferuje Raiffeisen Digital Bank

Platforma BIBIV Raty – nowe technologie w relacji klient-bank-sklep

Współpraca między Raiffeisen Digital Bank a Alsen była możliwa dzięki wykorzystaniu platformy BIBIV Raty.

– BIBIV Raty to nowoczesna aplikacja do obsługi procesu ratalnego w pełni online. Dzięki naszej aplikacji sprzedawcy w sklepach mogą zaoferować swoim klientom szybki, wygodny i w pełni cyfrowy proces uzyskania finansowania ratalnego – komentuje Piotr Oniszczuk, prezes zarządu Bona Venture Sp. z o.o., właściciela platformy BIBIV Raty.

Kamil Niewiatowski, Country Manager na Polskę w Raiffeisen Digital Bank, dodaje:

– Wychodzimy do naszych partnerów handlowych z propozycją współpracy w zakresie oferowanej przez nas pożyczki ratalnej, która pozwala ich klientom sfinansować zakup produktów dostępnych w punktach sprzedaży prowadzonych przez tych partnerów. A wszystko to dzięki szybkiemu i w pełni cyfrowemu procesowi ubiegania się, bezpośrednio w aplikacji bankowej przez ich klientów, o takie finansowanie.

Czytaj także: Aplikacja Raiffeisen Digital Bank jest już dostępna na iOS-a i Androida

Źródło: Raiffeisen Digital Bank