Pożyczkę konsolidacyjną całkowicie online oferuje Raiffeisen Digital Bank

Pożyczkę konsolidacyjną całkowicie online oferuje Raiffeisen Digital Bank
Fot. stock.adobe.com / Vladislav
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Raiffeisen Digital Bank wprowadza pożyczkę konsolidacyjną, dzięki której klienci mogą połączyć kilka zobowiązań w jedno, co umożliwia obniżenie miesięcznej raty. Pożyczki można refinansować do łącznej kwoty 150 000 zł, a wszystko to w pełni cyfrowo w aplikacji mobilnej, z decyzją kredytową nawet w 15 minut, bez prowizji, poinformował Bank.

– Około 35% naszych klientów ubiegających się o pożyczkę twierdzi, że chce jej użyć do zrefinansowania innych zobowiązań, wykorzystując w ten sposób konkurencję między bankami.

Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i przygotować nową ofertę refinansowania w postaci pożyczki konsolidacyjnej oferowanej całkowicie online – mówi Jakub Malach, członek zarządu Raiffeisen Digital Bank ds. Bankowości Detalicznej.

Czytaj także: Darmowe konto osobiste oraz konto oszczędnościowe od Raiffeisen Digital Bank

Cyfrowa konsolidacja pożyczek

Nowy produkt powstał po intensywnych testach z rozwiązaniami w zakresie cyfrowej konsolidacji pożyczek, starając się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby finansowe Polaków.

W lipcu 2023 roku Bank wprowadził pierwszy dedykowany produkt tego rodzaju, pożyczkę konsolidacyjną do 50 000 zł, teraz rozszerza ten limit do 150 000 zł, zachowując w pełni cyfrowy proces, który nie wymaga od klienta składania żadnych dokumentów.

– Refinansowanie pożyczek odgrywa znaczącą rolę na polskim rynku. Według danych BIK w 2022 roku około 50% pożyczek udzielanych w skali roku przeznaczanych jest na refinansowanie innych zobowiązań.

Polacy wykorzystują tę możliwość albo do obniżenia kosztów posiadanych zobowiązań, albo do obniżenia wysokości raty, aby pomóc w zarządzaniu domowym budżetem.

Naszą pożyczkę konsolidacyjną stworzyliśmy w oparciu o te same zasady, co naszą ofertę pożyczki gotówkowej – proponujemy szybki i wygodny proces, w pełni cyfrowo, w aplikacji mobilnej, bez wychodzenia z domu – mówi Kamil Niewiatowski, Country Manager na Polskę w Raiffeisen Digital Bank.

Czytaj także: Bank Pekao wspiera kredytobiorców poszukujących sposobu na obniżenie rat

Dodatkowe korzyści z konsolidacji pożyczek

– Klient ma podgląd swoich pożyczek do refinansowania bezpośrednio w aplikacji mobilnej. Dzięki temu może szybko i wygodnie wybrać, które pożyczki chce skonsolidować.

Co ważne, od razu sprawdzi o ile niższą ratę może uzyskać, co finalnie przekłada się na korzyści finansowe – komentuje Krzysztof Tarach, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych w Raiffeisen Digital Bank.

Wnioskując o pożyczkę konsolidacyjną klienci mają jednocześnie możliwość uzyskać dodatkowe środki, ponad wartość refinansowanych zobowiązań, do łącznej wartości 150 000 zł.

Dzięki pożyczce konsolidacyjnej, którą można spłacać przez 120 miesięcy, klienci mają szansę na obniżenie miesięcznej raty i odciążenie swojego gospodarstwa domowego.

Więcej informacji na: https://www.raiffeisendigital.com/pl/pl/pozyczki/pozyczka-konsolidacyjna.html

Źródło: Raiffeisen Digital Bank