AWS Migration Roadshow: bezpieczna migracja do chmury także w instytucjach finansowych

AWS Migration Roadshow: bezpieczna migracja do chmury także w instytucjach finansowych
Źródło: Chaos Gears
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Już w piątek 31 marca w Warszawie odbędzie się AWS Migration Roadshow - konferencja biznesowo-techniczna poświęcona migracji do chmury. Jak przygotować się do migracji? Jak sprawić, aby migracja przebiegała bezpiecznie i przyniosła wymierne efekty biznesowe? Na najbardziej nurtujące pytania dotyczące migracji odpowiedzą eksperci z wieloletnim doświadczeniem w biznesie i technologii cloud.

Cloud computing to jedna z najdynamiczniej rozwijających się technologii na świecie, która krok po kroku zastępuje tradycyjne rozwiązania serwerowe. Popularność chmury rośnie, otwierając organizacjom wcześniej nieznane możliwości – dając każdej firmie dostęp do innowacyjnych rozwiązań, wcześniej dostępnych tylko dla nielicznych organizacji na świecie.

Jednak w Polsce są wciąż instytucje finansowe, które wahają się przed przeniesieniem swojej infrastruktury czy aplikacji do chmury. Tymczasem z raportu Banking Cloud Altimeter  wynika, że chmura publiczna sprawdza się w usługach finansowych, zwłaszcza w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa, elastyczności, a przede wszystkim nowych możliwości pozwalających zwiększyć przychody.

W raporcie znajdziemy informacje, że w ciągu najbliższych 10 lat aż 82% banków planuje migrację swoich zasobów do chmury. Dla ekspertów takie liczby nie są zaskoczeniem. W ostatnich latach diametralnie zmieniły się oczekiwania klientów wobec instytucji finansowych, i aby możliwie szybko im sprostać organizacja musi posiadać nie tylko gotowość technologiczną konieczną do tworzenia i utrzymywania nowych rozwiązań, ale przede wszystkim kompetencyjną. Jak jednak sobie poradzić z ogromnym niedoborem doświadczonych inżynierów, którzy podołają zarówno wyzwaniom, które stawia migracja do chmury, jak i tworzenie aplikacje w chmurze?

Chmura obliczeniowa – posłuchaj o rzeczywistych procesach migracji

Potencjalne ryzyko możemy zminimalizować już podczas wyboru partnera w naszej podróży do chmury. Niezmiennie od lat najczęściej używaną platformą chmurową na rynku pozostaje AWS, któremu zaufało szereg instytucji finansowych, w tym tacy giganci jak JPMorgan Chase & Co., Morningstar, HSBC, AXA, Raiffeisen Bank, Nationale-Nederlanden, Allianz czy Stripe.

Już 31 marca w klimatycznych wnętrzach Muzeum Polskiej Wódki na terenie Centrum Praskiego Koneser podczas AWS Migration Roadshow eksperci Chaos Gears i AWS Polska spotkają się z klientami i będą odpowiadać na najbardziej palące i często niełatwe pytania płynące od przedstawicieli branży finansowej.

Uczestnicy AWS Migration Roadshow będą mieć sposobność wymiany doświadczeń z praktykami, którzy na co dzień pracują przy skomplikowanych projektach migracyjnych.

Gościem specjalnym tego wyjątkowego wydarzenia będzie Mikołaj Barwicki z Bravura Solutions, firmy, która dostarcza oprogramowanie dla globalnych podmiotów branży finansowej takich jak JPMorgan Chase & Co, BNP Paribas czy Fidelity, który bez lukrowania rzeczywistości opowie o blaskach i cieniach migracji do chmury, barierach i szansach, ryzykach i wyzwaniach, wreszcie o uzasadnieniu biznesowym i innych kluczowych czynnikach udanej transformacji chmurowej.

Jednym z prelegentów będzie również Karol Junde, dyrektor ds. technologii i współzałożyciel Chaos Gears, który opowie jak przygotować się do migracji do chmury, aby przebiegała w kontrolowany sposób, a przede wszystkim przyniosła oczekiwane efekty biznesowe. To wszystko na bazie doświadczeń, które często były wynikiem błędów lub mylnych założeń poczynionych jeszcze w fazie przygotowawczej migracji. Ekspert podzieli się historiami klientów, którym zarówno udało się zaadresować potrzeby i ryzyka, które powstały podczas procesu adaptacji chmury, jak i krytycznymi wnioskami płynącymi z niepowodzeń w czasie tego procesu.

– O tym, czy migracja do chmury zakończy się sukcesem, decyduje dobrze przygotowany plan oparty o zdefiniowane wymagania techniczne i biznesowe. Wymaga to zajrzenia w głąb dotychczasowego działania organizacji, a następnie określenia jej oczekiwań po wejściu do chmury. Podczas AWS Migration Roadshow skupimy się na praktycznych przykładach i pokażemy, że dobrze zaplanowana migracja do chmury pozwala uniknąć niepotrzebnego wysiłku i kosztów – mówi Karol Junde, CTO i współwłaściciel Chaos Gears.

Podczas spotkania ekspertów Chaos Gears i AWS Polska nie tylko będzie można zapytać o migrację do chmury i tworzenie aplikacji w chmurze, ale również o kwestie związane z cyberbezpieczeństwem, compliance, czy możliwościami, jakie daje uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja.

Zapraszamy. Wstęp wolny.

Link do rejestracji na wydarzenie: https://www.chaosgears.com/pl/aws-migration-roadshow

AWS – największy i najpopularniejszy dostawca platformy chmurowej na świecie. Obecnie AWS ma dziesiątki centrów danych rozsianych na całym świecie, a na usługach AWS polegają miliony klientów. Od start-upów, po największe przedsiębiorstwa i agencje rządowe.

Z usług AWS korzystają m.in. JPMorgan Chase & Co., HSBC, Raiffeisen Bank, Allianz, Stripe, Netflix, General Electric, Unilever czy BBC. AWS to nieograniczone możliwości rozwoju – firma stale powiększa katalog swoich usług, aby dostęp do innowacyjnych rozwiązań był w zasięgu ręki dla każdego przedsiębiorstwa.

Chaos Gears – jeden z najbardziej doświadczonych partnerów AWS w tej części Europy, wyróżniony przez AWS statusem AWS Migration Services Competency, który potwierdza dogłębną wiedzę, kompetencje techniczne oraz to, że Chaos Gears z sukcesem migruje zasoby swoich klientów do chmury obliczeniowej. Do potrzeb swoich klientów Chaos Gears podchodzi holistycznie – w swoich szeregach posiada nie tylko specjalistów zajmujących się adopcją chmury, analizą i przetwarzaniem danych, tworzeniem aplikacji cloud-native, ale i cyberbezpieczeństwem, czy uczeniem maszynowym.

Źródło: BANK.pl