Prudential wchodzi w nowy segment inwestycyjny

Prudential wchodzi w nowy segment inwestycyjny
Logo Prudential Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prudential rozszerza swoją ofertę produktową, wkraczając jednocześnie w segment inwestycyjny. PRU Inwestycja jest to pierwszy, dostępny na polskim rynku produkt wykorzystujący mechanizm wygładzania, który ogranicza wpływ codziennych wahań na rynkach finansowych na aktualną wartość inwestycji.

PRU Inwestycja została stworzona z myślą o Klientach, którzy szukają alternatywny dla depozytów bankowych, a jednocześnie nie posiadają czasu i odpowiedniej wiedzy, by zainwestować w rynek papierów wartościowych. To wzbogacenie wachlarza inwestycyjnego, które jest odpowiedzią na potrzeby Polaków, którzy zgadzają się na ryzyko, ale niewielkie, wynika z raportu Prudential Family Index (Źródło: Badanie Prudential Family Index 2020 „Oszczędności i finanse Polaków w dobie pandemii SARS-Cov-2, IX 2020” /badanie ogólnopolskie/próba reprezentatywna 25-45 lat/badanie przeprowadzone we wrześniu 2020 roku/CAWII/IQS).

Czytaj także: Prudential wprowadza mojePru, dostęp do polisy online >>>

Dlatego specjaliści z Prudential opracowali unikalny mechanizm wygładzania, który łagodzi skutki bieżących wahań na rynkach finansowych. Dzięki temu rozwiązaniu, które jest nowością na polskim rynku, klient może liczyć na osiągnięcie prognozowanego zwrotu z inwestycji. Radek Gołaszewski, Dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów w Prudential Polska opisuje jego działanie w następujący sposób: – Najłatwiej będzie porównać tę funkcję do amortyzatora w samochodzie, który chroni komfort kierowcy i pasażerów, wygładzając wszystkie zmiany na nawierzchni drogi. Nie sprawia on, że takowe znikają, natomiast neutralizuje ich wpływ, przez co podróż staje się lżejsza i przyjemniejsza.

Czytaj także: Nowa oferta: 2w1 dla pewnej przyszłości >>>

Nowością jest również fakt, że środki wpłacane przez klientów inwestowane są w fundusze With-Profits Sub-Fund, które od ponad 70 lat zarządzane są przez Prudential Assurance Company Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii, a sama instytucja nadzorowana jest przez brytyjski Financial Conduct Authority, który jest organem kontrolującym i nadzorującym prace instytucji finansowych.

Dwa produkty dostępne w wariantach konserwatywnym i zrównoważonym

PRU Inwestycja to nie jeden, lecz dwa produkty, dostępne w wariantach: konserwatywnym i zrównoważonym. Różnią się one między innymi wysokością aktywów lokowanych w dłużne papiery skarbowe: nie mniej niż 70% w wariancie konserwatywnym oraz nie mniej niż 45% dla opcji zrównoważonej. Pozostała część aktywów lokowana jest w akcje, nieruchomości lub inne instrumenty finansowe.

– To rozwiązanie dla osób poszukujących alternatywnych form oszczędzania wobec niskooprocentowanych lokat i rachunków oszczędnościowych – mówi Radek Gołaszewski.

PRU Inwestycja to narzędzie zarówno dla osób doświadczonych, jak i rozpoczynających przygodę z inwestowaniem, stanowiące uzupełnienie ich portfela inwestycyjnego.

PRU Inwestycja to ubezpieczenie z UFK. By skorzystać z rozwiązania, Klient  powinien dokonać jednorazowej wpłaty w wysokości minimum 40 tys. Łączna wartość rachunku nie może jednak przekroczyć kwoty 5 mln zł. Minimalny rekomendowany okres inwestycji wynosi 10 lat, ale oczekiwana stopa zwrotu została ustalona dla okresu 15-letniego. Utrzymanie produktu inwestycyjnego przez cały ten okres zwiększa prawdopodobieństwo realizacji prognozowanego zwrotu z inwestycji. Należy jednak pamiętać, iż inwestowanie w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym.

Źródło: Prudential