Polska pierwszym krajem w Unii Europejskiej, w którym Revolut oferuje oprocentowane konta oszczędnościowe

Polska pierwszym krajem w Unii Europejskiej, w którym Revolut oferuje oprocentowane konta oszczędnościowe
Źródło: Revolut,
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ponad milion klientów Revolut w Polsce uzyskało 14 grudnia dostęp do oprocentowanych kont oszczędnościowych z codzienną kapitalizacją odsetek w Euro, czytamy w otrzymanej informacji prasowej.

Revolut, finansowa aplikacja, z której korzysta 16 milionów klientów na świecie, udostępnił dziś, 14 grudnia, wszystkim klientom w Polsce oprocentowane konta oszczędnościowe z codzienną kapitalizacją odsetek.

Propozycja dla oszczędzających w euro

Z oprocentowanych 0,3%, 0,2%, 0,15% i 0,1% w skali roku kont w EUR korzystać mogą, odpowiednio, klienci planów Metal, Premium, Plus i bezpłatnego planu Standard. Tym samym, ponad milion klientów Revolut w Polsce ma możliwość nie tylko odkładać oszczędności w EUR, ale także zarabiać na odsetkach.

Przy historycznie niskich stopach procentowych w Europie i rosnącej inflacji siła nabywcza oszczędności klientów maleje. Równolegle, banki w strefie euro oferują oprocentowanie dziennych depozytów (overnight) średnio na poziomie zaledwie 0,01% lub nawet ujemne oprocentowanie.

Codzienna kapitalizacja

Polscy klienci Revolut ok. 28% środków przechowują w euro, które umacnia się względem złotego. Teraz, po wpłaceniu do Saving Vaults, ich oszczędności w euro będą oprocentowane i pod ochroną belgijskiego funduszu gwarancyjnego do kwoty 100.000 EUR.

Oprócz oprocentowania, Saving Vaults w Revolut dają elastyczność: nie ma kwoty minimalnego depozytu, wypłacić środki można w każdej chwili, a odsetki wypłacane są codziennie (codzienna kapitalizacja).

Klienci Revolut mogą kilkoma kliknięciami przekształcić swoje sejfy Vault w oszczędnościowe sejfy Vault w EUR.    

Wkrótce możliwość oszczędzania w kolejnych walutach

Saving Vaults to nowa odsłona popularnego w Revolut produktu, sejfów Vault uruchomionych w kwietniu 2018 r. Od tego czasu klienci założyli już ponad 3 miliony sejfów Vault i codziennie zakładają około 9 tysięcy nowych. Do dziś klienci Revolut ulokowali w swoich sejfach Vault w sumie ponad 700 milionów EUR.

“Lata historycznie niskich stóp procentowych znacznie ograniczyły wybór klientów, którzy pragną chronić i pomnażać swoje oszczędności. Savings Vaults pozwalają nam zaoferować ponad milionowi klientów w Polsce konkurencyjne oprocentowanie w połączeniu z elastycznością i ochroną” – powiedział Joe Heneghan, prezes Revolut Bank.

Saving Vaults są obecnie dostępne dla klientów planów Revolut Metal, Premium, Plus i Standard wyłącznie w walucie EUR.

Revolut planuje zaoferować Saving Vaults także w innych walutach i w innych krajach w Europie w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy.

Źródło: Revolut