Polska Bezgotówkowa rozprowadziła 150 tys. terminali

Polska Bezgotówkowa rozprowadziła 150 tys. terminali
Logo Fundacji Polska Bezgotówkowa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Kolejny próg przekroczony. Fundacja Polska Bezgotówkowa wprowadziła na polski rynek 150 tys. terminali płatniczych, a rynek płatności bezgotówkowych rozwija się niezwykle dynamicznie.

#MieczysławGroszek: Program #PolskaBezgotówkowa jest obliczony na kolejne lata i zakłada w sumie podwojenie bazy terminalowej w Polsce z 600 tys. do poziomu 1,2-1,5 mln #POS @MiesiecznikBANK @bezgotowkowa

Przypomnijmy, że do końca marca w ramach Programu Polska Bezgotówkowa zainstalowano 140 tys. terminali płatniczych, co pokazuje dynamikę rozwoju rynku płatności kartowych.

– Dodatkowo według niedawno opublikowanych danych NBP na temat płatności kartami. Po raz pierwszy w historii kwartalna wartość płatności kartami (87 mld zł) była wyższa niż łączna kwota wypłat z bankomatów (85 mld zł) – informuje dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Program wystartował w styczniu 2018 r. Do grudnia zainstalowano 100 tys. urządzeń, czyli program osiągnął cel wyznaczony na 2018 rok.

– Płatności bezgotówkowe cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród konsumentów, przedsiębiorców, jak i przedstawicieli sektora publicznego. Dziękujemy za zaufanie i wierzymy, że nasz Program będzie się rozwijał i oddziaływał na gospodarkę równie intensywnie – zapowiada dr Mieczysław Groszek.

Liczba nowych urządzeń oraz punktów handlowo-usługowych przystosowanych do akceptacji kart płatniczych rośnie z kwartału na kwartał.

Na koniec grudnia 2018 r., według danych NBP, działało w Polsce ponad 786 tys. POS-ów. Według statystyk prowadzonych przez Narodowy Bank Polski w  grudniu 2017 r. liczba terminali POS w Polsce wynosiła ponad 630 tys., na koniec czerwca 2018 r. niemal 704 tys. We wrześniu było ich już około 740 tys. Sieć akceptacji nigdy w nie rosła tak szybko.

– Program Polska Bezgotówkowa jest obliczony  na kolejne lata i zakłada w sumie podwojenie bazy terminalowej w Polsce z 600 tys. do poziomu 1,2-1,5 mln. Tak szerokie zainteresowanie ze strony rynku pokazuje, że możliwość wyboru formy płatności staje się w naszym kraju powszechnie akceptowanym standardem – powiedział dr Mieczysław Groszek.

Źródło: aleBank.pl