Współpraca przynosi wiele korzyści bankom i ich klientom

Współpraca przynosi wiele korzyści bankom i ich klientom
Mariusz Cholewa, Spotkanie Wigilijne w Klubie Bankowca 2022,
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
25 lat temu dokładnie w tym miejscu - w Klubie Bankowca - podpisano akt założycielski spółki, Biura Informacji Kredytowej - powiedział Mariusz Cholewa Prezes Zarządu Biura Informacji Kredytowej podczas tegorocznego spotkania Wigilijnego środowiska bankowego.

Obecnie jest to największe takie biuro w tej części świata i jedno z najnowocześniejszych w całej Europie – mówił Mariusz Cholewa.

Jak stwierdził, Biuro Informacji Kredytowej jest także doceniane na rynku międzynarodowym, bo od dwóch lat – jako prezes BIK pełni jednocześnie funkcję prezesa największego na świecie stowarzyszenia biur kredytowych, z woli członków tego stowarzyszenia.

To osobiste wyróżnienie, ale też zasługa pracowników i zespołu całej Grupy BIK, w tym też klientów i partnerów biznesowych.

Czytaj także: Minister finansów: mimo wyzwań polski sektor bankowy pozostaje stabilny>>>

Korzystna współpraca banków

Mówił o sukcesach platformy antyfraudowej BIK. Jak zauważył wszystko wskazuje na to, że w perspektywie najbliższych dwóch miesięcy dziesięć największych banków w Polsce będzie uczestniczyło w tej platformie.

To unikalna sytuacja w skali świata, gdy konkurujące ze sobą instytucje zdecydowały się na współpracę dzięki czemu mogą wymieniać się informacjami o potencjalnych próbach wyłudzeń.

Czytaj także: Szef KNF o kredytach frankowych: banki powinny angażować się w rozwiązania ugodowe >>>

Czas na wspólną platformę wykorzystującą biometrię behawioralną

Jak poinformował, w tym roku do Grupy BIK dołączyła spółka Digital Fingerprints specjalizująca się w biometrii behawioralnej.

Zaprosił banki do kolejnego etapu budowy platformy związanej ze współdzieleniem informacji o potencjalnych próbach wyłudzeń czemu ma właśnie zapobiegać sektorowa platforma biometryczna.

Czytaj także: Prezes NBP: nie można akceptować kwestionowania umów kredytowych opartych o WIBOR >>>

Źródło: aleBank.pl