Podwyżka cen gazu jest nieunikniona

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

gaz.palniki.250xJestem przekonany, że przedstawiliśmy prezesowi Urzędu Regulacji Energetyki wszystkie dane ekonomiczne, uzasadniające, że podwyżka jest niezbędna. To po pierwsze. Po drugie taryfa kończy się 31 grudnia. Prezes Urzędu wie, że powinien wydać nową taryfę tak, aby przedsiębiorstwo mogło rozliczać swoich klientów. Niestety, zarówno notowania ropy, jak i kurs dolara powodują, że podwyżka jest niestety nieunikniona. " - tak w zeszłym tygodniu uzasadniał konieczność podwyżki cen gazu Michał Szubski.

W poniedziałek PGNiG poinformowało o rezygnacji prezesa Michała Szubskiego z funcji prezesa zarządu spółki z ważnych powodów osobistych. Rada Nadzorcza PGNiG SA przyjęła rezygnację ze skutkiem na dzień bilansowy, czyli na 31 grudnia 2011 roku.

Michał Szubski został wybrany po raz pierwszy na stanowisko Prezesa Zarządu PGNiG SA w drodze konkursu w dniu 12 marca 2008 roku. W styczniu 2011 roku ponownie wygrał konkurs na kolejną kadencję, która rozpoczęła się 13 marca 2011 roku.

W przesłanym mediom oświadczeniu Szubski tłumaczy, że powodem rezygnacji ze stanowiska wcale nie są powody osobiste, ale brak decyzji URE na podwyżkę cen gazu od 1 stycznia. – Jej brak uniemożliwia mi odpowiedzialne kierowanie spółką publiczną, jaką jest PGNiG. Dla spółki oznacza poważne straty ze sprzedaży począwszy od 1 stycznia przyszłego roku, z uwagi na brak pokrycia w taryfie pełnych kosztów pozyskania gazu – napisał Szubski.

Aby zobaczyć wypowiedź Michała Szubskiego kliknij tutaj.

Źródło: newseria.pl