PKO BP: nowości w aplikacji IKO, m.in. funkcja autooszczędzania, co jeszcze?

PKO BP: nowości w aplikacji IKO, m.in. funkcja autooszczędzania, co jeszcze?
Fot. PKO BP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKO Bank Polski wprowadził nowości w ramach aktualizacji aplikacji IKO, podał bank. Należą do nich funkcja autooszczędzania, możliwość edycji zleceń stałych, podzielona płatność (split payment) dla klientów firmowych z powiązanym kontem VAT i możliwość używania trybu ciemnego.

„Po pierwsze można w IKO włączyć funkcję Autooszczędzania  (na razie na urządzeniach z Androidem). Do wyboru są trzy sposoby takiego oszczędzania: procent od transakcji (np. 10% wartości, gdy użytkownik zapłaci w sklepie 9,99 zł – na konto trafi 99 gr); stała kwota (niezależnie od wysokości transakcji odkładane jest zawsze np. 2 zł); zaokrąglenie do pełnej kwoty (np. po zapłaceniu w sklepie 9,10 zł, transakcja jest zaokrąglana do 10 zł i na konto trafia 90 gr)” – czytamy w komunikacie.

Możliwość edycji zleceń stałych

Druga nowa funkcja to możliwość edycji zleceń stałych (na iOS i Android). Edytować można zwykłe zlecenia stałe i zlecenia na rachunki funduszy inwestycyjnych (tylko gdy dotyczą aktywnego rejestru TFI).

Split payment dla klientów firmowych z powiązanym kontem VAT

Trzecia nowość w IKO to podzielona płatność (split payment) dla klientów firmowych z powiązanym kontem VAT (na iOS i Android). Split payment to rozwiązanie w relacjach: firma – firma. Nabywca, płacąc za wykonaną usługę bądź zakupiony towar, rozdziela płatność za fakturę na dwie części – na rachunek VAT trafia podatek o wartości wykazanej na fakturze, a na rachunek rozliczeniowy – kwota netto wskazana w rozliczeniu. Rachunek VAT ma każdy przedsiębiorca, jest on wydzielany przez bank w ramach prowadzonego rachunku podstawowego wskazano również.

Czytaj także: Nowy serwis PKO supermakler i aplikacja mobilna już dostępne >>>

„Użytkownicy urządzeń z systemem iOS dostali teraz też możliwość używania trybu ciemnego (dark mode). […] To możliwość zmiany sposobu wyświetlania ekranu – zamiast prezentować teksty w ciemnych kolorach na jasnym tle, wyświetlane mogą być jasnokolorowe teksty na ciemnokolorowym tle. Tryb ciemny ogranicza ilość światła emitowanego przez ekran telefonu przy zachowaniu odpowiedniego kontrastu i czytelności” – czytamy dalej.

Liczba aktywnych IKO przekroczyła 5,5 mln

Liczba aktywnych IKO przekroczyła 5,5 mln, a od momentu uruchomienia aplikacji (w marcu 2013 roku), użytkownicy logowali się do niej w sumie 3,4 mld razy.

Czytaj także: PKO BP: liczba aktywnych IKO przekroczyła rekordowe na polskim rynku bankowym 5,5 mln; jakie nowości w aplikacji?

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 381 mld zł na koniec 2020 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Źródło: ISBnews