Pekao S.A. otwiera Konta Mieszkaniowe

Pekao S.A. otwiera Konta Mieszkaniowe
Fot. stock.adobe.com / Kiattisak
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Już od 10 lipca ’23 klienci indywidualni będą mogli założyć w Banku Pekao S.A. Konto Mieszkaniowe. To kolejny produkt nowego rządowego programu Pierwsze Mieszkanie skierowany do osób, które są zainteresowane zakupem pierwszego mieszkania lub domu dopiero za kilka lat. W tym czasie klienci mogą regularnie odkładać oszczędności na koncie gwarantującym atrakcyjne oprocentowanie oraz dodatkową premię mieszkaniową, poinformował Bank.

Konto Mieszkaniowe mogą założyć osoby, które w dniu zawarcia umowy prowadzenia rachunku mają co najmniej 13 lat i nie ukończyły 45 lat oraz nie są właścicielami mieszkania lub domu.

Może być ono prowadzone maksymalnie przez 10 lat.

Od dnia startu oferty na każdym założonym Koncie Mieszkaniowym będzie obowiązywało promocyjne oprocentowanie 5,0% przez 6 miesięcy od dnia otwarcia rachunku – z tej promocji będzie można skorzystać do 31 października 2023 roku.

Czytaj także: Prezydent RP podpisał ustawę o wprowadzeniu 2-proc. kredytów i kont mieszkaniowych

Konto Mieszkaniowe już dla 13-latka

– Liczymy, że Konto Mieszkaniowe dzięki dostępności dwóch unikalnych korzyści – naliczania odsetek bez pobierania podatku dochodowego oraz premii mieszkaniowej zabezpieczającej oszczędności klientów przed utratą wartości w dłuższym terminie – spotka się z dużym zainteresowaniem rodziców młodzieży w wieku 13-18 lat, kiedy często pojawiają się już pierwsze plany dotyczące zakupu mieszkania.

Oczekujemy także zainteresowania ze strony osób młodych w wieku do 30 lat, które już wiedzą, że będą chciały dokonać zakupu mieszkania, ale np. jeszcze nie dysponują środkami na wkład własny, niezbędnymi do udzielenia kredytu hipotecznego – mówi Wojciech Werochowski, wiceprezes Banku Pekao S.A. odpowiedzialny za bankowość detaliczną.

Czytaj także: Program Bezpieczny Kredyt 2% w PKO Banku Polskim i Banku Pekao S.A. już od 3 lipca

Regularne wpłaty miesięczne na Konto Mieszkaniowe

Klient, który założy ten produkt musi regularnie, co miesiąc, odkładać na nim kwoty mieszczące się w przedziale od 500 zł do 2 tys. zł. Co ważne, w ciągu roku kalendarzowego dopuszczalny jest brak jednej wpłaty na konto w dowolnie wybranym miesiącu. Bank będzie comiesięcznie dopisywał do salda odsetki brutto bez naliczania i pobierania podatku dochodowego, jak to wygląda w przypadku standardowych kont oszczędnościowych czy lokat terminowych.

Dodatkowym bonusem dla klientów, dostępnym wyłącznie na Koncie Mieszkaniowym, jest naliczana za każdy rok oszczędzania premia mieszkaniowa, wypłacana z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego. Wskaźnik premii mieszkaniowej przyjmowany do przeliczeń w każdym kolejnym roku jest zależny od wysokości inflacji lub wzrostu uśrednionej ceny m2 mieszkania w ubiegłym roku – wybierana jest wyższa wartość. Takie rozwiązanie zabezpiecza środki klienta wpłacane na Konto Mieszkaniowe przed utratą wartości w dłuższym terminie.

Ważne jest to, że klient może otrzymać naliczoną już kwotę premii wyłącznie w przypadku dokonania przelewu środków z Konta Mieszkaniowego na zakup pierwszego mieszkania lub domu. W innych przypadkach premia nie będzie wypłacana.

Czytaj także: 10 tys. osób zgłosiło się do banków oferujących Bezpieczny Kredyt 2 procent

Źródło: Bank Pekao SA