Program Bezpieczny Kredyt 2% w PKO Banku Polskim i Banku Pekao S.A. już od 3 lipca

Program Bezpieczny Kredyt 2% w PKO Banku Polskim i Banku Pekao S.A. już od 3 lipca
Fot. stock.adobe.com / Rochu_2008
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 3 lipca będzie można składać wnioski o kredyt hipoteczny w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2% w 516 oddziałach PKO Banku Polskiego. Również Bank Pekao będzie przyjmował wnioski o udzielenie kredytu w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2%. Wprowadzi też do oferty Konto Mieszkaniowe od 10 lipca 2023 roku, poinformowały banki.

Zgodnie z programem raty Bezpiecznego Kredytu 2% przez 10 lat będą pomniejszane o dopłaty Rządowego Funduszu Mieszkaniowego.

O kredyt mogą wnioskować osoby, które nie miały dotąd mieszkania lub domu oraz nie ukończyły 45 r.ż.

Od 3 lipca PKO Bank Polski udostępni produkt na atrakcyjnych warunkach, w ramach których klientom zostanie zaproponowany upust na oprocentowaniu w pierwszym 5-letnim okresie obowiązywania stałej stopy. Klienci zainteresowani skorzystaniem z programu Bezpieczny kredyt 2% mogą składać wnioski o kredyt hipoteczny w oddziałach i agencjach PKO Banku Polskiego. Wnioski będzie można składać w 516 oddziałach prowadzących obsługę hipoteczną oraz 94 agencjach banku.

Dodatkowo oddziały będą obsługiwały klientów w sobotę, 8 lipca ‘23, w godzinach 10-14.

Przez 10 lat raty kredytu będą pomniejszone o dopłaty z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego. Z rozwiązania mogą skorzystać osoby, które nie miały dotąd mieszkania lub domu oraz nie ukończyły 45 r.ż. – w przypadku pary warunek wieku musi spełniać jeden z kredytobiorców.

Szczegóły oferty na stronie internetowej https://www.pkobp.pl/lp/kh/bezpieczny-kredyt

Większa dostępność kredytów mieszkaniowych

– Rządowy program Bezpieczny Kredyt 2% jest dobrym rozwiązaniem dla osób planujących zakup pierwszej nieruchomości i wprowadzi realne zmiany w dostępności do kredytów hipotecznych. Od 3 lipca można składać wnioski w oddziałach PKO Banku Polskiego prowadzących obsługę hipoteczną. Jest ich łącznie 516 w całym kraju. Dodatkowo, wnioski będzie można składać w 94 agencjach Banku. Spodziewamy się dużego zainteresowania i jesteśmy na to dobrze przygotowani.

PKO Bank Polski od zawsze angażuje się w rozwiązania przygotowywane przez BGK, które ułatwiają młodym ludziom kupno pierwszego mieszkania. Braliśmy udział zarówno w programie Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych, a od 1 września ubiegłego roku w ofercie Banku dostępny jest kredyt hipoteczny w ramach Mieszkania bez wkładu własnego. W przypadku pierwszego z nich osiągnęliśmy 28 procentowy udział w rynku.

Szczególnie ważne jest dla nas angażowanie się w rozwiązania umożliwiające młodym ludziom realizację marzeń, a własne, pierwsze mieszkanie to dla rodzin najważniejszy cel gwarantujący stabilność i bezpieczeństwo – podkreśla Dariusz Szwed, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego, kierujący pracami Zarządu.

Klient zainteresowany kredytem może umówić się na wizytę w oddziale banku wygodnie przez formularz kontaktowy lub serwis internetowy iPKO. Może też od razu skierować swoje kroki do oddziału, który obsługuje kredyty hipoteczne – lista placówek znajduje się na stronie https://www.pkobp.pl/poi/?clients=1,2,3 .

Dodatkowo w sobotę, 8 lipca, wszystkie placówki PKO Banku Polskiego będą wyjątkowo otwarte w godzinach 10-14. Klienci będą mogli złożyć wniosek o kredyt w oddziałach prowadzących obsługę hipoteczną, a w pozostałych doradcy udzielą wszystkich informacji związanych z programem Bezpieczny kredyt 2% i umówią na spotkanie we wskazanym przez klienta, najbliższym oddziale prowadzącym bankowość hipoteczną.

Czytaj także: Bezpieczny Kredyt 2%, rozwiązanie o charakterze doraźnym?>>>

Warunki skorzystania z Bezpiecznego Kredytu 2%

W ramach programu Bezpieczny Kredyt 2% dopłaty do rat będą realizowane przez pierwsze 120 pełnych rat kapitałowo-odsetkowych spłacanych zgodnie z harmonogramem.

Z oferty mogą skorzystać osoby przed 45. rokiem życia, które dotychczas nie miały mieszkania lub domu. Dopłatami zostaną objęte kredyty na maksymalnie 500 tys. zł dla singla lub 600 tys. zł dla małżeństwa oraz pary lub singla z dzieckiem. Kredyt można przeznaczyć m.in. na zakup mieszkania lub domu, budowę i wykończenie domu, a nawet zakup działki wraz z budową na niej domu.

Aby ubiegać się o preferencyjny kredyt klient potwierdza spełnienie warunków oświadczeniem, m.in.: że nie posiada prawa własności do mieszkania lub domu, nie przysługuje mu spółdzielcze prawo dot. lokalu mieszkalnego lub domu oraz w ciągu ostatnich 3 lat i na moment złożenia wniosku nie jest i nie był stroną umowy innego kredytu hipotecznego (przeznaczonego na zakup mieszkania lub domu) zawartej w ciągu ostatnich 3 lat.

W przypadku złożenia nieprawdziwego oświadczenia klient może stracić dopłaty, podobnie jak w przypadku m.in. wynajęcia, sprzedaży nieruchomości lub niewprowadzenia się do domu lub mieszkania w ciągu dwóch lat od nabycia prawa własności lub zgłoszenia zakończenia budowy.

W okresie obowiązywania dopłat do rat, kredyt oprocentowany będzie wg stałej stopy procentowej, którą bank ustala na 5 lat. W przypadku tego programu nie obowiązuje limit ceny za 1m2.

Maksymalna wysokość wkładu własnego nie może przekraczać 200 tys. zł, jednak jeżeli klient nie ma środków na wpłatę początkową może skorzystać z gwarancji BGK.

Program potrwa do 2027 roku. Szczegóły znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/bezpieczny-kredyt

Bank Pekao: wnioski w programie Bezpieczny Kredyt 2% od 3 lipca ‘23

– Bank Pekao S.A. zawsze aktywnie uczestniczył w programach rządowych wspierających politykę mieszkaniową w Polsce. Naszym zadaniem jest być blisko klientów i pomagać im w realizacji założonych celów, a posiadanie własnego mieszkania bądź domu często wpisuje się w ten zakres – mówi Leszek Skiba, prezes Banku Pekao S.A.

– Oferta „Bezpiecznego Kredytu” przygotowana przez Pekao jest atrakcyjna i dostępna w całej Polsce. 10 lipca wprowadzimy do oferty także Konto Mieszkaniowe, które ułatwi klientom odkładanie środków na zakup mieszkania w przyszłości. To produkt, który pozwoli zacząć już teraz gromadzić kapitał na wkład własny na atrakcyjnych warunkach – dodaje prezes Banku Pekao.

– Jesteśmy wyspecjalizowani w udzielaniu produktów preferencyjnych, a nasi doradcy hipoteczni na terenie całego kraju są przeszkoleni oraz przygotowani, aby przekazać klientom wszelkie informacje o produkcie.

Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych „Bezpiecznym Kredytem” do naszych oddziałów – mówi Wojciech Werochowski, wiceprezes Banku Pekao S.A. nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

Wniosek o Bezpieczny Kredyt można składać od 3 lipca w oddziałach Banku Pekao S.A. w całej Polsce.

Dodatkowo, od 10 lipca Bank Pekao udostępni klientom możliwość otwarcia Konta Mieszkaniowego. Jest to rodzaj celowego konta oszczędnościowego, a zgromadzone na nim środki, powiększone o odsetki brutto (bez pobranego podatku dochodowego) i premię mieszkaniową, będzie można przeznaczyć na pokrycie części lub całości wydatków związanych z zakupem pierwszego mieszkania lub budową domu.

W wywiadzie dla ISBnews wiceprezes banku Wojciech Werochowski szacował, że Bank sprzeda 5-8 tysięcy kredytów w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2% w całym okresie obowiązywania programu.

Głodu mieszkaniowego nie zlikwiduje kredyt na 2 procent, ani nawet na zero procent>>>

Źródło: PKO Bank Polski, Bank Pekao SA