10 tys. osób zgłosiło się do banków oferujących Bezpieczny Kredyt 2 procent

10 tys. osób zgłosiło się do banków oferujących Bezpieczny Kredyt 2 procent
Waldemar Buda Fot. Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
10 tys. osób zgłosiło się już do banków, które uczestniczą w programie Bezpieczny Kredyt - poinformował w poniedziałek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Dodał, że wszyscy, którzy złożą wniosek w 2023 roku, będą mogli skorzystać z programu.

Minister podczas konferencji prasowej poinformował, że w poniedziałek do godz. 12.00 do banków, które uczestniczą w programie bezpieczny kredyt zgłosiło się ok. 10 tys. osób. Część z nich – jak mówił – przyszło złożyć wniosek, część by pobrać formularze lub zebrać potrzebne informacje. „To oznacza, że zainteresowanie programem jest bardzo duże” – powiedział.

Zaznaczył jednak, że pośpiech nie jest konieczny. Zapewnił, że wszyscy, którzy w 2023 roku złożą wniosek kredytowy, będą mogli z tego programu skorzystać. Dodał, że nie będzie żadnego limitu budżetu, żadnych limitów dotyczących metrażu.

Czytaj także: Program Bezpieczny Kredyt 2% w PKO Banku Polskim i Banku Pekao S.A. już od 3 lipca

Pięć banków w programie

„Uzyskaliśmy decyzje Komisji Nadzoru Finansowego, która poprawia zdolność kredytową nawet o 30-35 proc. w stosunku do wszystkich beneficjentów w ramach tego programu”. Zaznaczył, że dzięki temu beneficjenci programu albo będą mogli uzyskać wyższy kredyt, albo starać się w ogóle o kredyt w ramach bezpiecznego kredytu 2 proc.

3 lipca tego roku weszła w życie ustawa o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe, która wprowadza m.in. „bezpieczny kredyt” z dopłatą państwa do rat i konto mieszkaniowe z możliwością uzyskania premii mieszkaniowej z budżetu państwa. Kredyty będą udzielane przez banki, które zawrą w tej sprawie umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i wprowadzą produkt do swojej oferty.

O rozpoczęciu przyjmowania wniosków o Bezpieczny Kredyt 2 procent poinformowały do tej pory: PKO BP, Pekao, Alior Bank, VeloBank i SGB-BANK.

Czytaj także: W VeloBank można zdalnie wnioskować o Bezpieczny Kredyt 2%

Źródło: PAP BIZNES, BANK.pl