PBUK chce podnosić świadomość kierowców

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych realizuje program informacyjny EuroKierowcy.

Rośnie liczba szkód, które powodują polscy kierowcy na drogach zagranicznych. „W takiej sytuacji każde działanie zmierzające do podniesienia świadomości zmotoryzowanych jest bardzo potrzebne. Statystyki są druzgocące” – ocenia Mariusz Wichtowski, prezes PBUK. Organizatorzy programu EuroKierowcy chcą promować odpowiedzialne zachowania kierowców zarówno na drogach krajowych, jak i zagranicznych. Głównym celem programu jest łatwiejszy dostęp zmotoryzowanych do informacji o najważniejszych obowiązkach ciążących na tych, którzy wybierają się własnym pojazdem za granicę. W tym celu uruchomione zostały kanały facebook.com/EuroKierowcy oraz twitter.com/EuroKierowcy.

W dłuższym terminie PBUK planuje rozszerzyć program o serwis internetowy dedykowany zmotoryzowanym wybierającym się za granicę, uruchomienie nowych kanałów dotarcia (przede wszystkim w serwisie Google+) oraz działania offline.

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych jest organizacją ubezpieczycieli, którzy na terytorium Polski prowadzą działalność w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Źródło: PIU