Od 1 lutego otwarcie sklepów w galeriach handlowych?

Od 1 lutego otwarcie sklepów w galeriach handlowych?
Fot. stock.adobe.com/THINK b
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W ramach luzowania obostrzeń sanitarnych, od 1 lutego sklepy w galeriach handlowych mają zostać otwarte - wynika z informacji RMF FM.

Z niemal stuprocentową pewnością można liczyć na otwarcie sklepów w galeriach handlowych od 1 lutego.

– podał portal RMF FM.

Otwarcie hoteli dla 25 lub 50 proc. klientów?

Jak wynika z informacji RMF FM, bardzo prawdopodobne jest także otwarcie hoteli dla 25 lub 50 proc. klientów, a restauracje i siłownie nie zostaną póki co otwarte.

W piątek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zapowiadał, że Otwarcie galerii handlowych, z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych, powinno być możliwe od 1 lutego.

Czytaj także: Od 1 lutego możliwe otwarcie handlu, co z innymi branżami?

Dworczyk: w najbliższych dniach zapadną decyzje co do obowiązujących obostrzeń

W najbliższych dniach zapadną decyzje co do tego, czy obostrzenia, które obowiązują do końca stycznia będą przedłużone, czy też będą w jakiś sposób zmodyfikowane – poinformował w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk w radiu TOK FM powiedział, że podczas poniedziałkowego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego rozmawiano o danych, które w Polsce są „pozytywne na tle wielu innych krajów europejskich”. „Natomiast to na pewno nie jest powód do huraoptymizmu i tutaj trzeba działać bardzo rozsądnie i roztropnie” – zaznaczył, pytany kiedy poznamy decyzje dotyczące odmrażania gospodarki.

Minister dodał, że według jego wiedzy we wtorek lub w środę ma się odbyć posiedzenie Rady Medycznej przy premierze. „Tam też naukowcy, którzy są zgromadzeni w tej Radzie będą przedstawiali swoje rekomendacje” – wskazał.

Na pewno w najbliższych dniach zapadną decyzje, co do tego, czy obostrzenia, które obowiązują do końca stycznia będą przedłużone, czy będą w jakiś sposób zmodyfikowane.

Od 28 grudnia ub.r., początkowo do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa – m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Obostrzenia zostały później przedłużone do 30 stycznia.

Źródło: PAP BIZNES, ISBnews