Nowoczesne technologie od Citi Handlowego przyśpieszają cyfryzację JST
Citi Handlowy od wielu lat promuje nowoczesne technologie, dbając jednocześnie o rozwój samorządów i wdrażanie cyfrowej administracji.
„Wdrażamy najnowsze rozwiązania bezgotówkowe, które rewolucjonizują i podnoszą jakość obsługi mieszkańców. Są to płatności bezgotówkowe e-commerce, jak i smart terminale – całkowicie samoobsługowe terminale usprawniające obsługę mieszkańców i znacząco przyspieszające proces dokonania płatności. W takim terminalu przy stanowisku urzędniczym klient realizuje samodzielnie płatności zarówno podatków, jak i opłat, bez pomocy pracownika urzędu” – mówił Radosław Szewczak.
Czytaj także: Przywracamy w Polsce samorządność
Odciążenie służb księgowych JST
Oferta Banku nie dotyczy jednak tylko rozwiązań do realizacji płatności w samorządach, ale także usprawnień w zakresie obsługi księgowej urzędu.
Jak podkreślił Radosław Szewczak, Bank oferując swoje rozwiązania samorządom stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo w obsłudze każdego urzędu i każdego klienta.
„Staramy się eliminować manualne procesy księgowe po to, aby odciążyć służby księgowe od technicznych czynności ” – wyjaśniał.
„Systemy Citi Handlowy integrują się z systemami finansowo-księgowymi urzędów, dzięki czemu automatyzujemy wiele czynności. W efekcie znacząco skraca się czas realizacji danej transakcji przez urząd” – dodał.
Dodatkową korzyścią są zaawansowane funkcjonalności i rozwiązania zarządzania należnościami i zobowiązaniami, które swoim klientom udostępnia Bank.
Efektywność obsługi często dziesiątków tysięcy rachunków po stronie JST i dostęp do odpowiednich narzędzi pozwala samorządom efektywnie zarządzać przepływami, poprawiać wpływy należności i lokować nadwyżki środków.
Czytaj także: Prezydentka Sopotu o finansach JST
Propozycja nie tylko dla dużych JST
Citi Handlowy obsługuje największy budżet samorządowy w naszym kraju, czyli Urząd Miasta Stołecznego Warszawa. Wśród klientów Banku są także inne miasta i powiaty: Olsztyn, Częstochowa, Jaworzno, Lidzbark Warmiński, a także Powiat Leżajski.
„Mniejsze samorządy mogą także skorzystać z naszych nowoczesnych rozwiązań. W czasach rozwiniętej technologii nie jest konieczny bowiem oddział banku w danej miejscowości, najważniejsze są rozwiązania jakie bank proponuje i codzienna współpraca między samorządem i bankiem ”