Nagrody Lewiatana dla Gierszewskiego, Kolarskiej-Bobińskiej, Koźmińskiego i Michnika

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

lewiatan.01.400x364Kapituła Nagród Lewiatana i Zarząd Konfederacji Lewiatan uhonorowały w tym roku cztery osoby: Leszka Gierszewskiego, Lenę Kolarską-Bobińską, Andrzeja Koźmińskiego i Adama Michnika. Nagrody zostaną wręczone dzisiaj w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego dla wyróżniającego się przedsiębiorcy, za pokazanie, że wizja, spokój i determinacja pozwalają osiągnąć najbardziej śmiałe cele biznesowe, otrzymał Leszek Gierszewski, założyciel Drutexu, największego producenta stolarki otworowej z PVC w Europie.

Nagroda im. Władysława Grabskiego dla osobistości życia publicznego, za wyznaczanie standardów służby publicznej, opartych na wiedzy, pracowitości i bezkompromisowości, trafiła w ręce prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Nagrodą specjalną zarząd Lewiatana uhonorował prof. Andrzeja Koźmińskiego, za udowodnienie, że prywatne szkolnictwo  wyższe może być wzorem działania dla całego systemu kształcenia w Polsce. A. Koźmiński to ekonomista, długoletni rektor Akademii Leona Koźmińskiego, noszącej imię jego nieżyjącego ojca, Leona Koźmińskiego.

Nagrodę za odważne myślenie, przyznaną przez Konfederację Lewiatan i Fundację na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi, dostał Adam Michnik, od 1989 roku redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, historyk, publicysta, autor wielu artykułów i książek.

Nagrody zostaną wręczone 11 maja br. podczas Gali Nagród Lewiatana w Filharmonii Narodowej.

Partnerem strategicznym Gali Nagród Lewiatana 2015 jest firma MetLife.

Źródło: Konfederacja Lewiatan