mPay stworzy system do szybkich przelewów dla ukraińskiego Universal Banku

mPay stworzy system do szybkich przelewów dla ukraińskiego Universal Banku
Fot. stock.adobe.com / alexlmx
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
mPay kontynuuje realizację strategii w rozwoju usług B2B i podpisuje list intencyjny z jedną z największych instytucji finansowych w Ukrainie – Universal Bankiem. List jest kolejnym krokiem we wdrożeniu szybkich transferów pieniężnych na Ukrainę, poinformowała Firma.

mPay jako Krajowa Instytucja Płatnicza może udostępniać innym podmiotom swoje mechanizmy płatnicze. Jest to jedno z założeń strategii biznesowej spółki w zakresie B2B, która została ogłoszona we wrześniu zeszłego roku.

Podpisanie listu intencyjnego z Universal Bankiem jest dużym krokiem w realizacji założeń strategii i budowania zaufania u potencjalnych kontrahentów, ponieważ Universal Bank jest jednym z największych podmiotów finansowych na ukraińskim rynku.

– Według danych z Urzędu ds. cudzoziemców, w Polsce mieszka ok. 1,5 mln ukraińskich uchodźców. 755 tys. czerpie dochody z pracy w Polsce, a jakąś ich część przekazuje swoim bliskim w Ukrainie.

Do tej pory procedura przelewów międzynarodowych była skomplikowana dla tych ludzi. Dzięki współpracy z Universal Bankiem uprościmy ją na tyle, że będzie ograniczać się do wpłaty środków na odpowiednie konto opowiada Andrzej Basiak, prezes mPay.

Czytaj także: mPay i ukraiński MTB Bank o wspólnej ekspansji zagranicznej

mPay stworzy specjalny system dla Universal Banku

Podstawowym założeniem współpracy między mPay, a Universal Bankiem jest realizacja szybkich przekazów do Ukrainy. Zadaniem mPay będzie stworzenie dla banku dedykowanego systemu przekazów pieniężnych, który będzie opierał się na prowadzeniu głównego rachunku, z którym będą powiązane rachunki techniczne – każde z indywidualnym numerem rachunku bankowego – które z kolei będą identyfikatorem klientów indywidualnych.

– System, który wdrażamy dla Banku będzie opierał się o mechanizm indywidualnych rachunków powiązanych z rachunkiem głównym. Mechanizm ten jest powszechnie wykorzystywany u masowych wystawców rachunków.

My planujemy go połączyć z innymi innowacyjnymi rozwiązaniami płatniczymi, już dostępnymi w mPay, by z ich pomocą zrealizować system szybkich transferów pieniężnych do Ukrainy. Ukrainiec pracujący w Polsce lub chcący po prostu przesłać pieniądze do rodziny, wpłaci środki na indywidualny rachunek, a wpłata zostanie przekazana na wskazane przez niego konto ukraińskie opowiada Karol Zielinski, członek zarządu mPay.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Uchodźcy | Imigracja pomaga naszej gospodarce?

Partnerzy współpracy polsko-ukraińska

Universal Bank działa nieprzerwanie od 20 lat. Świadczy usługi zarówno dla biznesu jak i dla osób fizycznych. Przez lata plasował się na najwyższych pozycjach w rankingach oceniających jakość świadczonych usług. Na tą chwilę bank ma 8 mln klientów.

Od 2010 roku Bank należy do Grupy TAS, jednej z pierwszych grup biznesowych powstałych w Ukrainie. Jest to nowoczesna grupa finansowo-przemysłowa zrzeszająca firmy specjalizujące się w usługach bankowych i ubezpieczeniowych, usługach logistycznych i leasingowych, produkcji rolnej, energetyce, przemyśle, nieruchomościach i rozwoju, projektach venture itp.

Universal Bank jest również właścicielem Monobanku, pierwszego ukraińskiego banku bez stacjonarnych oddziałów, który posiada jedną z najczęściej pobieranych aplikacji finansowych przez Ukraińców. W 2018 roku został uznany za najlepszy ukraiński startup FinTech według PaySpace Magazine Awards i został nagrodzony tytułem „Neobank of the Year” przez FinAwards.

mPay to jedna z najpopularniejszych polskich aplikacji, z której korzysta już 1,5 mln użytkowników, która umożliwia między innymi cyfrowe płatności w niemal każdej sytuacji. Ambasadorem marki mPay jest Jakub Błaszczykowski legenda piłki nożnej, a także biznesmen i inwestor.

mPay to także polski fintech, dostawca rozwiązań i usług z obszaru mobilnych transakcji finansowych, od 2011 r. notowany na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych.

Spółka aktywnie poszerza portfolio usług z zakresu fintech występując m.in. jako koncesjonowany agent rozliczeniowy z licencją NBP na własny Schemat Płatniczy oraz firma posiadająca status Krajowej Instytucji Płatniczej nadzorowanej przez KNF. Oznacza to, że posiada uprawnienia do prowadzenia rachunków płatniczych dla klientów i wydawania instrumentów płatniczych.

Oferuje też swoim użytkownikom karty debetowe Visa, dając możliwość płacenia na całym świecie.

Czytaj także: KredoBank z Grupy PKO BP wypracował 143 mln zł zysku netto w 2023 roku

Źródło: mPay