Minister Maląg: stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie 4,9 proc. w sierpniu

Minister Maląg: stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie 4,9 proc. w sierpniu
Fot. PAP / Albert Zawada
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Stopa bezrobocia rejestrowanego w sierpniu wyniosła 4,9%, co oznacza, że nie zmieniła się w porównaniu z poprzednim miesiącem, poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

„Jeżeli chodzi o szacunek bezrobocia za sierpień, z naszych danych wynika, że będzie poziom utrzymany na poziomie miesiąca lipca i poprzedniego, a więc 4,9%, taki mamy wstępny odczyt” – powiedziała Maląg podczas briefingu.

Dodała, że w związku ze spowolnieniem gospodarczym rząd nie spodziewa się skokowego wzrostu bezrobocia.

O 2,1 tys. mniej bezrobotnych niż miesiąc wcześniej

Szefowa resortu powiedziała także, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 808,2 tys., czyli o 2,1 tys. mniej niż miesiąc wcześniej.

W komunikacie resortu podano, że w sierpniu 2022 roku pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 95,8 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, tj. o 6,1 tys. (6,8 proc.) więcej, niż miesiąc wcześniej.

Czytaj także: GUS: stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie 4,9 proc. w lipcu >>>

Jak podał wcześniej Główny Urząd Statystyczny (GUS), stopa bezrobocia zarejestrowanego wyniosła 4,9% na koniec lipca br., czyli pozostała bez zmian wobec czerwca br. i była o 1 pkt proc. niższa niż rok temu. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu lipca 2022 r. wyniosła 810,2 tys. wobec 818 tys. miesiąc wcześniej i w porównaniu do 974,9 tys. przed rokiem.

Źródło: ISBnews, PAP BIZNES