Mieszkanie Plus: co zostało z rządowego programu?

Mieszkanie Plus: co zostało z rządowego programu?
Dr Jacek Furga, prezes AMRON Fot. MarketNews24
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Z rządowego programu Mieszkanie Plus pozostała tylko część komercyjna, którą mógłby zrealizować jeden prywatny deweloper.

Z programu #MieszkaniePlus pozostała tylko część komercyjna, z której będą mogli skorzystać przede wszystkim ci, których prawdopodobnie stać na kupno mieszkania od dewelopera #mieszkania #AMRON

To miał być program rządowy, adresowany do osób, których nie stać na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, aby kupić mieszkanie. Rządowi brakuje pieniędzy na realizację tego programu, a ponadto proponowane rozwiązania od początku wzbudzały wątpliwości ekonomistów.

Czytaj także: Rządowe dopłaty do najmu nawet dla zarabiających 12 tys. miesięcznie >>>

100 tys. mieszkań w ciągu 10 lat

– Miały powstać 3 mln mieszkań, później obiecywano 1 mln, a teraz słyszymy, że to będzie 100 tys. mieszkań i nie w tym roku, ale w ciągu 10 lat – mówi dr Jacek Furga, prezes AMRON.

Czytaj także: EKG 2019: 100 tys. mieszkań w 10 lat w ramach programu Mieszkanie Plus >>>

Z programu Mieszkanie Plus pozostała tylko część komercyjna

Z programu Mieszkanie Plus pozostała tylko część komercyjna, z której będą mogli skorzystać przede wszystkim ci, których prawdopodobnie stać na kupno mieszkania od dewelopera.

Czytaj także: 3 lata programu Mieszkanie Plus – to się nie udało?

– Pozostaje pytanie, czy rząd powinien się angażować w rozwiązanie komercyjne, skoro niejeden deweloper ma produktywność zdecydowanie wyższą niż wybudowanie 10 tys. mieszkań rocznie – komentuje ekspert.

Źródło: MarketNews24