Mieszkańcy Bydgoszczy, Grudziądza i Torunia mogą płacić BLIKiem za podatek od nieruchomości używając aplikacji mObywatel

Mieszkańcy Bydgoszczy, Grudziądza i Torunia mogą płacić BLIKiem za podatek od nieruchomości używając aplikacji mObywatel
Źródło: KPRM/gov.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców oraz dążąc do uproszczenia i automatyzacji procesów płatniczych, Asseco wraz z Ministerstwem Cyfryzacji wprowadzają nowoczesne rozwiązanie umożliwiające regulowanie należności z tytułu podatku od nieruchomości. Chęć udziału w projekcie pilotażowym zgłosiło kilkadziesiąt miast w całej Polsce. Obecnie z nowej funkcji aplikacji mObywatel mogą korzystać mieszkańcy Bydgoszczy, a od niedawna również Grudziądza i Torunia, poinformowała Firma.

Połowa samorządów uwzględnionych w projekcie pilotażowym korzysta ze Zintegrowanego Systemu Informatycznego OTAGO firmy Asseco.

Jest to rozwiązanie klasy ERP wspierające zarządzanie wszystkimi obszarami działalności jednostek samorządu terytorialnego, od budżetu, przez podatki i opłaty, po sprawy obywatelskie czy sferę społeczną.

Czytaj także: Ważne pytania o cyfrowy dowód tożsamości

Bezprowizyjne płatności BLIK za podatek od nieruchomości

Dzięki integracji Systemu OTAGO z Platformą ePłatności, mieszkańcy Bydgoszczy, Grudziądza i Torunia mogą korzystać z bezprowizyjnych płatności BLIK za podatek od nieruchomości z poziomu aplikacji mObywatel.

– To wielki krok naprzód w zakresie cyfryzacji i automatyzacji procesów płatniczych
w administracji publicznej.

Realizowany projekt umożliwia mieszkańcom łatwe i szybkie regulowanie swoich zobowiązań podatkowych z wykorzystaniem popularnej i bezpiecznej metody płatności, jaką jest BLIK – mówi Artur Siodmiak, dyrektor handlowy Asseco Data Systems S.A.

Czytaj także: Prezydent podpisał nowelę dot. ograniczania skutków kradzieży tożsamości

Nowe funkcjonalności aplikacji mObywatel

Wprowadzenie nowego rozwiązania w aplikacji mObywatel nie tylko znacząco upraszcza proces dokonywania płatności, ale także przyspiesza i automatyzuje ich księgowanie w systemach samorządów.

Co więcej, mieszkańcy korzystający z tej metody nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów związanych z realizacją płatności.

– Pilotażowe wdrożenie rozwiązania to doskonały przykład współpracy sektora prywatnego i publicznego. Dzięki temu możliwe jest świadczenie lepszych e-usług obywatelom oraz zwiększenie efektywności samorządów – dodał Artur Siodmiak.

W przyszłości planowany jest dalszy rozwój aplikacji mObywatel. Nowe funkcjonalności powstaną dzięki współpracy Ministerstwa Cyfryzacji i Asseco.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Bezpieczeństwo | Czy mDowód i zastrzeganie PESEL zwiększy nasze szanse wobec cyberprzestępczości?

Źródło: Asseco