Mastercard i Last Mile Solutions ułatwiają płatności za ładowanie elektryków

Mastercard i Last Mile Solutions ułatwiają płatności za ładowanie elektryków
Źródło: Mastercard
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Mastercard i Last Mile Solutions ogłosiły współpracę w celu stworzenia nowych standardów płatności dla branży ładowania pojazdów elektrycznych (EV), które poprawią komfort obsługi użytkowników na stacjach ładowania. Wprowadzając innowacyjną i skalowalną bramkę płatniczą, firmy wychodzą naprzeciw potrzebom Operatorów Stacji Ładowania (CPO), którzy chcą oferować wygodne ładowanie przy zachowaniu zgodności z przepisami UE (AFIR), czytamy w informacji prasowej Firmy.

Nowe rozwiązanie umożliwi operatorom płynne powiązanie istniejących już stacji ładowania z terminalami płatniczymi różnych marek, bez konieczności podejmowania szeroko zakrojonych działań integracyjnych.

Nowa bramka płatnicza pozwoli ujednolicić doświadczenie użytkownika i uprościć przetwarzanie transakcji.

Mastercard i Last Mile Solutions wspierają w ten sposób popularyzację pojazdów elektrycznych w całej Europie, upraszczając proces opłaty za ładowanie aut.

Czytaj także: Samorządy mogą się ubiegać o sfinansowanie budowy e-stacji ładowania

Nowa bramka płatnicza dla elektryków już na początku 2024 roku

Rozwiązanie to zostanie wdrożone w całej Europie na początku tego roku, aby umożliwić operatorom stacji ładowania przestrzeganie rozporządzenia UE AFIR, które wejdzie w życie w kwietniu 2024 r.

 – Bardzo się cieszymy ze współpracy z Last Mile Solutions. Szerzenie elektromobilności na większą skalę jest kluczem do budowania bardziej zrównoważonego świata.

Osiągnięcie tego celu wymaga partnerstw takich jak to, aby zmiany były jak najbardziej płynne, nie tylko dla konsumentów, ale także dla operatorów infrastruktury – mówi George Simon, Executive Vice President, Market Development Europe, Mastercard.

Czytaj także: Kierowcy mogą zapłacić zbliżeniowo za ładowanie elektryka

Partnerstwo z Mastercard wspiera operatorów punktów ładowania

– Nasza współpraca pozwoli przyspieszyć i uprościć regulowanie rachunków za ładowanie pojazdów elektrycznych.

Naszym wyróżnikiem na rynku jest dostarczanie łatwego w obsłudze terminala płatniczego do stacji ładowania dla modernizowanych i nowo budowanych stacji.

Partnerstwo z Mastercard ma na celu wsparcie operatorów punktów ładowania w płynnej i łatwej integracji, przy zapewnieniu zgodności z rozporządzeniem AFIR.

Nasze rozwiązanie pozwoli im skupić się na ich podstawowej działalności i dbaniu o komfort klientów – mówi Eric van Voorden, dyrektor generalny Last Mile Solutions.

Czytaj także: Powstaje nowa ogólnopolska sieć ładowania dla aut elektrycznych i hybrydowych

Źródło: Mastercard