Krzysztof Kalicki wśród nowych inwestorów REDD

Krzysztof Kalicki wśród nowych inwestorów REDD
Źródło: REDD
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W REDD zainwestowali Tomasz Trzósło (prezes EPP), Bartosz Mierzwiak (były dyrektor zarządzający w Logicor) oraz dr hab. Krzysztof Kalicki ( były prezes Deutsche Bank Polska). W obecnej rundzie inwestycyjnej dedykowanej aniołom biznesu, spółka zebrała 6,5 mln zł., poinformowała firma.

– Nowi inwestorzy to rozpoznawalne na całym świecie osobowości – z branży nieruchomości i bankowości. Wejście Tomasza Trzósło, Bartosza Mierzwiaka i dr. Krzysztofa Kalickiego do grona inwestorów REDD to wyraz ogromnego zaufania i strategiczny krok naprzód w realizacji naszej wizji zmieszczenia wszystkich nieruchomości komercyjnych w cyfrowej kieszeni – mówi Tomasz Ogrodzki, CEO REDD Group. 

Jak dodaje szef REDD Group, inwestorzy wnoszą nie tylko kapitał, ale także nieocenione doświadczenie w strategicznych dla firmy obszarach.

Połączenie kapitału i wiedzy to kontynuacja strategii wzrostu w sektorze nieruchomości komercyjnych, które umocni pozycję REDD jako pioniera w transformacji cyfrowej nieruchomości.

Czytaj także: Proptechy zmieniają branżę nieruchomości komercyjnych

Kim są nowi inwestorzy? 

Tomasz Trzósło ma 25-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Przed dołączeniem do EPP, gdzie pełni funkcję prezesa, był dyrektorem zarządzającym JLL na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią i zarządzał operacjami firmy w Polsce oraz nadzorował przedsięwzięcia JLL w Czechach, Rumunii, na Węgrzech oraz Słowacji.

Dysponuje wszechstronnym doświadczeniem zdobytym we wszystkich sektorach rynku nieruchomości, jest z wykształcenia magistrem ekonomii na kierunku rachunkowość i finanse Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Posiada również kwalifikacje w zakresie wyceny, oceny inwestycji, finansowania nieruchomości i zarządzania portfelem nieruchomości, potwierdzone dyplomem Investment Property Forum w Londynie. Dlaczego zdecydował się na inwestycje w REDD? 

– Silnie wierzę w potrzebę cyfryzacji sektora nieruchomości, zwłaszcza w kontekście zarządzania danymi. Pomimo wielu projektów realizowanych w różnych firmach, zwłaszcza w branży doradczej, w Polsce ten obszar pozostaje w dużej mierze niewykorzystany, a przynajmniej niewykorzystany w wystarczającym stopniu. Wierzę, że REDD to nie tylko odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, ale także szansa na stworzenie jednego zintegrowanego systemu, który może być używany przez wszystkich uczestników rynku, w przeciwieństwie do rozwiązań oferowanych przez konkurujące agencje nieruchomości – mówi Tomasz Trzósło. 

Bartosz Mierzwiak, do niedawna był dyrektorem zarządzającym w Logicor. Był odpowiedzialny za zarządzanie platformą Logicor w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii i na Węgrzech, a także Northern Europe, czyli Niemcami, Beneluxem, Austrią i Szwajcarią.  

Przed dołączeniem do Logicor we wrześniu 2014 r. spędził cztery lata w Prologis, nadzorując zarządzanie aktywami, rozwój, budownictwo i leasing w Polsce. Wcześniej przez prawie osiem lat związany z Jones Lang LaSalle Polska, gdzie odpowiadał za wynajem powierzchni biurowych w całej Polsce, doradzając najemcom, inwestorom i deweloperom.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także absolwentem prawa i administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Dziś stawia na innowację na rynku.

– Podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych kierowała mną istotna kwestia. Otóż, choć wartość branży oszacowana na dziesiątki miliardów euro jest niezaprzeczalna, to równie niezaprzeczalny jest brak pełnych, wiarygodnych i ujednoliconych danych, które byłyby nieodzowne do trafnego podejmowania decyzji w obszarze rozwoju i inwestycji – zaznacza Bartosz Mierzwiak. 

Z kolei dr hab. Krzysztof Kalicki, to znany polski ekonomista, bankier i urzędnik państwowy, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor Akademii Leona Koźmińskiego, w latach 1994–1996 sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów oraz wieloletni prezes Deutsche Bank Polska, a obecnie w Radzie Nadzorczej Banku. Teraz swoim doświadczeniem w bankowości będzie wspierał również firmę REDD.

– Dalsza dynamika wzrostu rynku nieruchomości, sprawność wyboru ofert oraz szybkość zawierania transakcji zależą od dostępu do wiarygodnej informacji i jej transparentności. Oferta REDD spełnia wszystkie te postulaty – wzmacnia instytucjonalnie rynek i obniża koszty transakcyjne, jednocześnie stanowiąc ważny krok w kierunku wysoce użytecznej dla umawiających się stron nowoczesności i wygody. Uważam, że cały rynek dostrzega korzyści z oferowanego przez REDD systemu – mówi dr hab. Krzysztof Kalicki. 

Czytaj także: Za innowacje na rynku nieruchomości ‒ REDD wśród najlepszych start-upów CEE

Ważny sygnał dla rynku 

– Jesteśmy niezmiernie podekscytowani wprowadzeniem do REDD nowych partnerów i inwestorów. To jasny sygnał, że rynek nieruchomości komercyjnych uznaje potencjał transformacji cyfrowej i wierzy w naszą zdolność do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań na szeroką skalę – mówi Tomasz Ogrodzki.  

– Jednym z naszych strategicznych celów jest budowa think-tanku z misją przyspieszenia procesu cyfrowej transformacji sektora nieruchomości, dlatego tak cenna jest dla nas wiedza nowych inwestorów. Wykorzystamy ją do stworzenia kompleksowej platformy danych, która ma zrewolucjonizować sposób, w jaki wszyscy uczestnicy rynku nieruchomości komercyjnych podejmują dziś strategiczne decyzje- podkreśla Tomasz Olszewski, Co-Founder i członek zarządu REDD. 

Z kolei Piotr Smagała, Co-Founder i VP of Sales & Product REDD dodaje, że doświadczenia nieruchomościowo-bankowe nowych inwestorów są kluczowym wsparciem dla rozwoju produktu w kontekście ekspansji zagranicznej spółki.

– Wiedza na temat skomplikowanego świata finansów i nieruchomości pozwoli na jeszcze lepsze zbudowanie product-market fit i dostosowanie produktów technologicznych REDD do potrzeb wszystkich profesjonalistów sektora powierzchni biurowych, magazynowych i handlowych – mówi Piotr Smagała.

– W momencie, gdy rynek nieruchomości komercyjnych zmierza ku nowej erze cyfrowej, pozyskanie nowych inwestorów staje się potężnym narzędziem REDD w realizacji swoich ambicji. To więcej niż tylko finansowanie; to potwierdzenie, że firma jest na właściwej ścieżce, aby zmieniać oblicze branży nieruchomości w erze digitalizacji — komentuje Tomasz Olszewski z REDD.

Anielska ścieżka REDD 

Jak informują przedstawiciele firmy, REDD Group pozyskał w obecnej rundzie inwestycyjnej w sumie 6,5 mln zł.

Na początku roku w roli strategicznego inwestora i co-foundera do spółki dołączył Tomasz Olszewski, który ma 28 lat doświadczenia na rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych. Przez ostatnie lata odpowiadał za rozwój usług doradczych w Europie Centralno-Wschodniej w JLL Poland.

W swojej karierze doradzał przy najbardziej prestiżowych transakcjach na rynku m.in. dla takich klientów jak Procter & Gamble, Unilever, Nestlé, Antalis, Volkswagen, Gestamp, H&M, Coty, FM Logistic, Orsay, ACP Pharma.

W ostatnim czasie w REDD zainwestowali również Mikołaj Grzybek (prywatny inwestor/landlord), Rafał Fabisiak (Kancelaria KPRF) oraz Mateusz Szustkiewicz.

– Inwestuję w REDD, ponieważ jako właściciel nieruchomości potrafię docenić narzędzie, które rewelacyjnie redukuje asymetrię informacyjną na rynku nieruchomości. Wierzę w ludzi, którzy stoją za projektem REDD, w ich wizję, doświadczenie i zaangażowanie – mówi Mikołaj Grzybek

– Często słyszeliśmy, że smart money nie istnieje. REDD jest dowodem, że taka formuła sprawdza się w trudnych sektorach o złożonej charakterystyce funkcjonowania – mówi Piotr Smagała odpowiedzialny za rozwój produktu.

– Dzisiaj nasze działania koncentrują się na budowie think-tanku inwestorskiego opartego na podmiotach i osobach, którzy jak my, wierzą, że nieruchomości komercyjne są w absolutnie przełomowym momencie transformacji – dodaje Tomasz Ogrodzki.

Aniołowie biznesu to osoby prywatne, które inwestują w start-upy swój kapitał w zamian za udziały w spółce. Dodatkowo, tego rodzaju inwestorzy angażują się w rozwój spółek poprzez wsparcie doradcze lub pomoc w dotarciu do nowego klienta.  

Czytaj także: Tomasz Olszewski dołącza do REDD jako strategiczny inwestor i członek Zarządu

Źródło: Real Estate Digital Data / REDD