Kredyty dla przedsiębiorców i wspólnot mieszkaniowych oparte o WIRON w ofercie ING

Kredyty dla przedsiębiorców i wspólnot mieszkaniowych oparte o WIRON w ofercie ING
Fot. stock.adobe.com / Longfin Media
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ING BSK udostępnił nową ofertę finansowania opartą o wskaźnik WIRON dla przedsiębiorców i wspólnot mieszkaniowych, podał Bank. Obejmować ona będzie linię kredytową oraz pożyczkę i kredyt inwestycyjny.

„W związku z konstrukcją oprocentowania zmiennego WIRON oprocentowanie linii kredytowej dla firm będzie zmieniać się codziennie, a odsetki będą pobierane miesięcznie.

W przypadku pożyczki dla firm i kredytu inwestycyjnego dla wspólnot mieszkaniowych oprocentowanie zmienne będzie oparte o WIRON 1M Stopa Składana.

Oznacza to, że harmonogram spłaty będzie zmieniał się co miesiąc, uwzględniając zmieniającą się wysokość wskaźnika. Przekładać się to będzie na inną wysokość rat pożyczki dla firm i kredytu inwestycyjnego w każdym miesiącu” – czytamy w komunikacie ING Banku Śląskiego.

Czytaj także: Prezes ING Banku Śląskiego o WIRON, WIBOR, Bezpiecznym Kredycie i o wynikach finansowych

Zastępowanie WIBOR-u przez WIRON

Wnioski kredytowe zarejestrowane przed datą wprowadzenia do oferty wskaźnika WIRON procesowane będą bez zmian, tzn. decyzja będzie wydana w oparciu o WIBOR i na tym wskaźniku oparte będzie oprocentowanie w umowie.

Dzięki nowej ofercie bank realizuje założenia Mapy Drogowej opublikowanej przez Narodową Grupę Roboczą ds. reformy wskaźników referencyjnych dla procesu zastąpienia WIBOR-u przez WIRON, podkreślono.

Czytaj także: NGR ds. reformy wskaźników referencyjnych przyjęła rekomendację dotyczącą stosowania stawki zastępczej dla WIBOR w instrumentach pochodnych stopy procentowej

Źródło: ISBnews