Krakowski Bank Spółdzielczy: w tym roku zysk najwyższy od 120 lat?

Krakowski Bank Spółdzielczy: w tym roku zysk najwyższy od 120 lat?
Źródło: Krakowski Bank Spółdzielczy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Krakowski Bank Spółdzielczy (KBS) osiągnął ponad 50 mln zł zysku brutto w okresie styczeń-lipiec 2022 roku, co jest wynikiem wyższym niż zysk za cały 2021 rok, podał Bank. KBS spodziewa się, że zysk za cały 2022 r. będzie najwyższy w jego 120-letniej historii.

„W przeciągu 7 miesięcy Krakowski Bank Spółdzielczy zyskał więcej niż w całym ubiegłym roku. Ponad 50 mln zł brutto na początku trzeciego kwartału 2022 roku zwiastuje rekord, jakiego nie było w całej 120-letniej historii banku” ‒ czytamy w komunikacie.

Rada Nadzorcza podjęła niezbędne kroki w kierunku koniecznego rozwoju KBS

Bank podkreśla, że obecnie „zbiera plon” nowego otwarcia, jakim były decyzje personalne podjęte przez radę nadzorczą w 2022 r. Dzięki nim KBS wzmocnił pozycję rynkową i rozpoczął proces innowacji.

Czytaj także: KIR: płatności natychmiastowe Express Elixir dostępne w Krakowskim Banku Spółdzielczym

Nowy Zarząd KBS ze świetnymi wynikami

„Bank uniknął konieczności wdrożenia planu naprawy. Stało się tak dzięki decyzjom Rady Nadzorczej, która dokonała zmian w Zarządzie w czerwcu 2020 roku.

Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że ten ruch był kluczowy dla odbudowy znaczenia rynkowego KBS. Nasze istotne wskaźniki nadzorcze, w tym wymogi kapitałowe, są w pełni rynkowo spełnione.

Oczekujemy, że roczny wynik finansowy potwierdzi naszą pozycję i będzie dowodem na to, że Rada Nadzorcza podjęła niezbędne kroki w kierunku koniecznego rozwoju KBS” ‒ powiedział przewodniczący RN Piotr Skoczek, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Lokalne banki na drodze do chmury

Nowy model biznesowy KBS

Według KBS jego stabilna pozycja pozwoli na większą aktywizację nowych klientów, a przede wszystkim ‒ na przepracowanie pełnej digitalizacji procesów bankowych przy współpracy z najlepszymi renomowanymi firmami zewnętrznymi.

Rosnący zysk KBS wynika z istotnej poprawy rentowności działania na poziomie operacyjnym

Nowy model biznesowy to również ewolucja kultury organizacji i motywacji pracowników, podkreślono w informacji.

„Wsparcie Rady Nadzorczej umożliwiło zarządowi ustabilizowanie sytuacji banku i w krótkim czasie osiągnięcie rekordowych wyników. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie pracowników.

Ich stałe wspieranie klientów, społeczności lokalnych i przedsiębiorców jest imponujące. Chciałbym wyrazić moją wdzięczność całemu zespołowi za determinację, zaangażowanie i ciężką pracę” ‒ dodał prezes KBS Tomasz Styczyński.

Rosnący zysk KBS wynika z istotnej poprawy rentowności działania na poziomie operacyjnym, w tym na utrzymaniu dyscypliny kosztowej na zakładanym poziomie.


Krakowski Bank Spółdzielczy jest największym samodzielnym i niezrzeszonym bankiem spółdzielczym w Polsce. M.in. jako jeden z pierwszych banków w Polsce prowadził nową usługę płatniczą Visa Mobile, umożliwiającą płatności kartą za zakupy w Internecie bez podawania numeru karty płatniczej.

Źródło: ISBnews