Innowacje w procesie sprzedazy wierzytelnosci

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Coraz więcej spółek dostrzega wartość nowoczesnych technologii podczas realizacji nawet najbardziej wymagających procesów transakcyjnych.

Dotychczas wiele przedsiębiorstw korzystało z systemu Virtual Data Room (VDR) przede wszystkim w transakcjach fuzji i przejęć, restrukturyzacji lub podczas poszukiwania inwestora. KPMG Advisory Sp. z o.o. Sp. k., międzynarodowa sieć firm audytorsko-doradczych, skorzystała  z FORDATA Virtual Data Room podczas procesu sprzedaży pakietów wierzytelności w imieniu swojego klienta z branży finansowej.

„Zauważamy, że bez względu na typ projektu, nasi klienci decydują się na skorzystanie z usług FORDATA, gdyż zależy im na zapewnieniu najwyższych standardów bezpieczeństwa w trakcie przebiegu transakcji” – stwierdza Aleksandra Prusator z FORDATA, lidera w Polsce w zakresie rozwiązań Virtual Data Room. „Z tych samych powodów, użycie VDR staje się coraz powszechniejsze na rynku wierzytelności” – dodaje.

Sprzedaż pakietów wierzytelności, szczególnie tych dużych, jak każdy inny proces transakcyjny, angażuje wiele zewnętrznych podmiotów reprezentujących dwie strony transakcji. Wymaga precyzji i dokładności. Dla sprzedającego, ważne jest uniknięcie ryzyka związanego z nieprawidłowym obiegiem poufnych dokumentów, czy też opóźnieniem przebiegu transakcji. W tym wszystkim pomagają nowoczesne technologie.

„Systemy VDR to unikalny rodzaj rozwiązań IT. Projektowane są z myślą o wsparciu procesów transakcyjnych. Poza precyzyjnie dobranym zestawem funkcji, oferowane są w pakiecie  z profesjonalnym wsparciem w zakresie właściwej organizacji transakcji” – podkreśla Prusator. „Tym bardziej cieszy nas, że profesjonalni doradcy zauważają wartość takich usług także przy realizacji nowych typów transakcji. Potwierdza to ciągły rozwój branży transakcyjnej w Polsce” – podsumowuje.

Więcej informacji dostępne tutaj

Beata Milewicz