GUS: wskaźnik klimatu koniunktury w przetwórstwie przemysłowym spadł do -15,6 w lipcu

GUS: wskaźnik klimatu koniunktury w przetwórstwie przemysłowym spadł do -15,6 w lipcu
Fot. stock.adobe.com/LogoStockimages
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W lipcu 2022 r. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na poziomie -15,6, podał Główny Urząd Statystyczny.

„W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 15,6 – niższym od notowanego w czerwcu (minus 13,0)” – czytamy w komunikacie.

W budownictwie w lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 15,2 – zbliżonym do notowanego przed miesiącem (minus 15,5).

W handlu hurtowym w lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 5,1 – niższym niż w czerwcu (minus 2,5).

W handlu detalicznym w lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 8,8 – niższym niż przed miesiącem (minus 6,2).

W transporcie i gospodarce magazynowej w lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 6,5 – zbliżonym do sygnalizowanego w czerwcu (minus 5,7).

W branży zakwaterowanie i gastronomia wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w lipcu na poziomie plus 1,2 wobec plus 1,7 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują korzystne oceny koniunktury (plus 4,4) wobec negatywnych opinii zgłaszanych przez jednostki gastronomiczne (minus 2,1).

W branży informacja i komunikacja w lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 12,2 – zbliżonym do sygnalizowanego w czerwcu (plus 11,6).

W branży „finanse i ubezpieczenia” wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w lipcu na poziomie identycznym jak przed miesiącem (plus 14,1).

Źródło: Główny Urząd Statystyczny / GUS, ISBnews