Fitch nadał rating BBB+ dla programu emisji euroobligacji BZ WBK

Fitch nadał rating BBB+ dla programu emisji euroobligacji BZ WBK
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Agencja ratingowa Fitch przyznała rating BBB+ dla długu emitowanego w ramach programu emisji euroobligacji Banku Zachodniego WBK o łącznej wartości do 5 mld zł.

Agencja #Fitch przyznała #rating BBB+ dla długu emitowanego w ramach programu emisji euroobligacji #BZWBK o łącznej wartości do 5 mld zł #BankZachodniWBK @BankZachodniWBK

„Niezabezpieczony dług emitowany w ramach programu EMTN (Senior Notes) otrzymał rating 'BBB+’, a dług krótkoterminowy rating 'F2′. Jednocześnie, planowana emisja długu niezabezpieczonego otrzymała oczekiwany rating na poziomie 'BBB+(EXP)'” – czytamy w komunikacie.

Pod koniec maja br. zarząd BZ WBK podjął uchwałę wyrażającą zgodę na ustanowienie programu emisji euroobligacji, w ramach którego łączna wartość nominalna wyemitowanych i niewykupionych obligacji w żadnym czasie nie przekroczy 5 mld euro (lub równowartości tej kwoty w innych walutach). Obligacje zostaną zarejestrowane w międzynarodowym systemie rejestracji papierów wartościowych prowadzonym przez Euroclear Bank SA/NV lub Clearstream Banking société anonyme, Luxembourg.

Czytaj także: BZ WBK: 634,95 mln zł zysku netto w II kwartale 2018 roku >>>

Bank może ubiegać się o dopuszczenie poszczególnych serii obligacji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Dublinie (Dublin Stock Exchange), Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) lub inny podmiot prowadzący rynek regulowany, podano wówczas.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Źródło: ISBnews