Emisja akcji spółki CCC o wartości 0,5 mld zł wzmocni firmę dotkniętą skutkami COVID-19

Emisja akcji spółki CCC  o wartości 0,5 mld zł wzmocni firmę dotkniętą skutkami COVID-19
Fot. stock.adobe.com/Renovacio
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Pekao IB pełniło rolę globalnego współkoordynatora oraz współprowadzącego księgę popytu we wtórnej ofercie akcji spółki CCC, największej sieci sprzedaży obuwia w Polsce.

#MaciejJacenko: Transakcja była pierwszą w Polsce emisją kapitału przeprowadzoną przez spółkę giełdową w odpowiedzi na wyzwania spowodowane globalną pandemią #COVID-19 #CCC #GPW #EmisjaAkcji #PekaoIB @BankPekaoSA

Oferta została uplasowana po cenie 37 zł za akcję, a łączna wartość transakcji wyniosła 507 mln zł. Była to pierwsza w Polsce emisja kapitału potrzebna w konsekwencji pandemii koronawirusa.

Emisja była powiązana z renegocjacją warunków finansowania dłużnego. Udział Pekao IB w transakcji umożliwił pozyskanie silnego popytu ze strony inwestorów krajowych i zagranicznych, pomimo niekorzystnej sytuacji rynkowej spowodowanej pandemią.

Dyskonto do ceny sprzed rozpoczęcia transakcji wyniosło ok. 11 proc.

Płynność finansowa dla CCC

Dzięki zastosowaniu struktury oferty pozwalającej na przeprowadzenie emisji z wyłączeniem obowiązku prospektowego, spółka CCC mogła w relatywnie krótkim czasie pozyskać środki zapewniające poprawę płynności oraz finansowanie kapitału obrotowego.

Rola Pekao IB obejmowała m.in. kompleksowe doradztwo w zakresie strukturyzacji oferty, komunikacji z rynkiem oraz strategii plasowania.

– Cieszę się, że Pekao Investment Banking wzięło aktywny udział w jednej z największych w ostatnich miesiącach transakcji na polskim rynku kapitałowym. Było to szczególne wyzwanie w obliczu pandemii koronawirusa, który zupełnie zmienił warunki funkcjonowania wielu firm.

Jako grupa Pekao chcemy aktywnie wspierać naszych klientów i być liderem rynku w tego rodzaju transakcjachmówi Tomasz Styczyński, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej oraz szef rady nadzorczej Pekao IB.

– Ta transakcja była pierwszą w Polsce emisją kapitału przeprowadzoną przez spółkę giełdową w odpowiedzi na wyzwania spowodowane globalną pandemią COVID-19.

Udział Pekao IB, pomimo trudnej sytuacji na rynku, umożliwił pozyskanie silnego popytu ze strony inwestorów z Polski jak i z zagranicydodaje Maciej Jacenko, prezes Pekao Investment Banking.

O firmie CCC

CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży obuwia oraz jednym z największych producentów w Europie.

Poprzez spółkę eobuwie.pl S.A., CCC jest także liderem w obszarze e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej.

Grupa posiada łącznie ponad 1200 sklepów stacjonarnych oraz ponad 50 platform sprzedażowych online.

CCC jest notowane na GPW od 2004 roku i wchodzi w skład obejmującego największe i najbardziej płynne spółki indeksu WIG20.

Źródło: Bank Pekao SA