Członek zarządu Skarbiec TFI uzyskał zgodę KNF na objęcie nadzoru nad obszarem ryzyka

Członek zarządu Skarbiec TFI uzyskał zgodę KNF na objęcie nadzoru nad obszarem ryzyka
Krzysztof Fabrykiewicz. Źródło: Skarbiec TFI
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na powierzenie Krzysztofowi Fabrykiewiczowi funkcji członka zarządu Skarbiec TFI nadzorującego system zarządzania ryzykiem w Towarzystwie, podał Fundusz.

„Zarządzanie ryzykiem w towarzystwach funduszy inwestycyjnych opiera się na szerokiej eksperckiej wiedzy.

Wyzwaniem jest niewątpliwie umiejętność znalezienia złotego środka pomiędzy skuteczną realizacją dążeń biznesowych instytucji finansowej – a zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa klientów i partnerów biznesowych.

Jestem głęboko przekonany, że Krzysztof Fabrykiewicz w najlepszym możliwym stopniu wesprze działania Skarbiec TFI w jego ambitnych planach rozwoju, w efektywny i skuteczny sposób zawiadując obszarem ryzyka finansowego” – skomentował prezes Skarbiec TFI i Skarbiec Holding Piotr Szulec, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Skarbiec Holding: zysk netto w roku 2021/22 spadł do 9,5 mln zł z 61,1 mln zł przed rokiem

Krzysztof Fabrykiewicz w zarządzie Skarbiec TFI zasiada od lipca 2022 r. W styczniu 2023 r. dołączył ponadto do składu zarządu Skarbiec Holding.

Skarbiec Holding jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie.

Skarbiec Holding S.A. jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI S.A., które powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce i jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce.

Czytaj także: Piotr Szulec, prezes zarządu Skarbiec TFI, w Radzie IZFiA

Źródło: ISBnews