CVI wiceliderem rankingu private debt w Europie

CVI wiceliderem rankingu private debt w Europie
Fot. stock.adobe.com / AliFuat
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
CVI Dom Maklerski zajął drugie miejsce w rankingu najaktywniejszych firm private debt w Europie. Zestawienie przygotowane przez Debtwire, międzynarodową organizację zbierającą dane o transakcjach bilateralnego finansowania przedsiębiorstw, obejmuje 21 podmiotów, czytamy w komunikacie Domu Maklerskiego.

CVI Dom Maklerski zajął drugą pozycję pod względem liczby zrealizowanych transakcji w pierwszym kwartale 2021 r., co oznacza 7,5 proc. udział w europejskim rynku private debt.

Przez pierwsze trzy miesiące roku firma zapewniła finansowanie piętnastu przedsiębiorcom z Polski oraz Rumunii.

Status wicelidera rankingu z pewnością pomoże nam w pozyskaniu inwestorów do kolejnego funduszu private debt, nad którym obecnie pracujemy

Wśród nich znalazły się m. in. Huta Małapanew, producent akumulatorów Autopart oraz sieć hoteli Holiday Park & Resort.

Czytaj także: Biznes w czasie pandemii, raport BCC z firm

Sukces w rankingu Debtwire

‒ W tym roku zadebiutowaliśmy w rankingu Debtwire i od razu znaleźliśmy się na wysokiej, drugiej pozycji. Jesteśmy polską firmą, ale bez kompleksów gramy w europejskiej lidze i rywalizujemy z najlepszymi.

Skupiamy się na Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie widzimy ogromy potencjał i wiele możliwości inwestycyjnych.

Finansowanie private debt to oferta dla firm, które poszukują elastyczniejszego finansowania niż kredyt bankowy, a jednocześnie nie chciałyby umniejszać roli obecnych udziałowców

Status wicelidera rankingu z pewnością pomoże nam w pozyskaniu inwestorów do kolejnego funduszu private debt, nad którym obecnie pracujemy – podkreślił Marcin Leja, prezes zarządu CVI Dom Maklerski.

Czytaj także: Jak sfinansować subskrypcję robota na godziny do firmy?

Elastyczne finansowanie private debt dla firm

Finansowanie private debt to oferta dla firm, które poszukują elastyczniejszego finansowania niż kredyt bankowy, a jednocześnie nie chciałyby umniejszać roli obecnych udziałowców poprzez debiut na giełdzie czy sprzedaż do funduszu private equity.

Rynek private debt na świecie jest wart ponad 800 mld USD i dynamicznie rośnie

Formuła ta charakteryzuje się bardzo szerokimi możliwościami wykorzystania, w związku z tym może służyć zarówno finansowaniu bieżącej działalności przedsiębiorstwa, np. wsparciu finansowania kapitału obrotowego czy nakładów inwestycyjnych.

Równie często wykorzystywana jest w transakcjach kapitałowych, jak przejęcia innych przedsiębiorstw, również za granicą, a także np. do wykupu wspólników czy też restrukturyzacji zadłużenia. Rynek private debt na świecie jest wart ponad 800 mld USD i dynamicznie rośnie.

Czytaj także: Krajowy Plan Odbudowy: przedsiębiorcy mogą liczyć na maksymalnie ok. 20 proc. środków?

Źródło: CVI Dom Maklerski