Concordia zdała egzamin

Concordia zdała egzamin
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Dziewięć miesięcy 2011 roku było okresem intensywnych działań w zakresie rozwoju portfeli obu towarzystw Concordia Ubezpieczenia oraz sprawdzianem dla systemu likwidacji szkód w rolnictwie. Było to bardzo ważne z powodu ilości szkód znacznie przekraczającej przeciętną wieloletnią.

W towarzystwie majątkowym wypłacono odszkodowania w wysokości 153,9 mln zł z samych tylko ubezpieczeń rolnych. Sprawna likwidacja szkód stała się dźwignią sprzedaży i ostatni kwartał 2011 owocuje bardzo dużym wzrostem portfela rolnego.

Łączna składka przypisana Concordia Ubezpieczenia po III kwartałach 2011 wyniosła 216 mln zł. W spółce życiowej ukształtowała się na poziomie 29,6 mln zł. W analogicznym okresie roku ubiegłego było to 23,9 mln zł, co daje wzrost o 23,8 proc. Concordia Polska TUW zanotowała składkę przypisaną po III kwartałach 2011 roku na poziomie 186,3 mln zł.

„Zbliżamy się do podsumowań całego roku. Dla Concordii był to niełatwy, ale ciekawy okres – czas rozwoju portfela, wdrażania nowoczesnych narzędzi, jak System Obsługi Sprzedaży Rubinet, ciężkiej pracy likwidacji szkód oraz zmian w funkcjonowaniu firmy dostosowujących ją do nowych wyzwań. Po fali skumulowanych szkód w tym okresie pokazaliśmy, że jesteśmy wiarygodnym partnerem dla naszych klientów.” – mówi prezes zarządu, Piotr Narloch.

Źródło: PIU