Comarch zawiera kontrakt z rumuńskim bankiem BRD z grupy Société Générale

Comarch zawiera kontrakt z rumuńskim bankiem BRD z grupy Société Générale
Fot. stock.adobe.com / Ungureanu
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Comarch podpisał umowę z BRD Groupe Société Générale, trzecim co do wielkości bankiem w Rumunii, wchodzącym w skład francuskiej grupy Société Générale, na wdrożenie systemu Comarch Open Platform wraz z rozwiązaniem zapewniającym kompleksową obsługę procesu kredytowego, poinformowała Firma.

– Comarch zainauguruje współpracę z BRD Bank wdrożeniem flagowego produktu – Comarch Open Platform. Wraz z naszymi partnerami w BRD czekamy z niecierpliwością na realizację projektu transformacji cyfrowej i stworzenie w pełni funkcjonalnego ekosystemu, rozszerzanego o wszystkie innowacje, które pojawią się w przyszłości.

To także ważny krok w dalszym budowaniu pozycji Comarch jako zaufanego partnera IT oraz rozwój biznesu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, który jest jednym z priorytetów firmy na ten rok – mówi Piotr Kusek, dyrektor regionalny sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią w Comarch.

Czytaj także: Jak skutecznie wdrażać nową technologię w doradztwie inwestycyjnym?

Bank – klient w strategii „Horizons 2025” BRD

– Cyfryzacja procesów udzielania kredytów korporacyjnych to krok naprzód na drodze do podnoszenia jakości obsługi klientów i poprawy efektywności.

W ramach naszej strategii „Horizons 2025” postawiliśmy sobie za cel dostarczać naszym klientom produkty i usługi najlepszej jakości oraz mamy nadzieję, że współpraca z Comarch pomoże nam szybko osiągnąć ten cel – mówi Maria Rousseva, wiceprezes BRD odpowiedzialna za obszar bankowości korporacyjnej.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Technologie | Postawić tamę wyłudzeniom w sieci

Co zapewnia wielokanałowa platforma bankowa?

Comarch Open Platform to wielokanałowa platforma bankowa oparta na architekturze mikroserwisowej i mikrofrontendowej.

Platforma stanowi zestaw sprawdzonych narzędzi, za pomocą których możliwe jest zbudowanie od podstaw ekosystemu bankowości cyfrowej, a także integracja z gotowymi aplikacjami firm trzecich czy usługami chmurowymi.

Czytaj także: IT@BANK 2022: informatycy w centrum uwagi banków

Źródło: Comarch S.A.