IT@BANK 2022: informatycy w centrum uwagi banków

IT@BANK 2022: informatycy w centrum uwagi banków
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Przed konferencją IT@BANK 2022 Sławomir Soszyński, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego SA mówi o tym co należy zrobić, by w wojnie o talenty z obszaru IT banki nie były na przegranej pozycji w stosunku do firm technologicznych oraz o tym jakie warunki pracy stwarza informatykom ING Bank Śląski.

Banki z pewnością nie są na przegranej pozycji w stosunku do firm technologicznych, jeśli chodzi o bycie atrakcyjnym miejscem pracy dla specjalistów IT.

Obecnie banki nie istnieją bez rozwiązań informatycznych, a to powoduje, że mamy wiele do zaoferowania: różnorodne projekty czy wiele technologii. Można powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Możliwość rozwoju zawodowego

Rozmawiając z naszymi specjalistami IT wiem, że duże znaczenie ma też dla nich realny wpływ na doświadczenia klientów. Mam tu na myśli rozwijanie aplikacji, z których codziennie korzystają miliony osób.

W ING pracuje ponad 1200 specjalistów IT. To ogromna i złożona struktura. Tutaj pracownicy zespołowo modelują rozwiązania, w myśl samoorganizujących się zespołów. Każdy może decydować o systemach.

Podstawą umowa o pracę

Ponadto to co dajemy naszym pracownikom, to stabilność zatrudnienia i umowa o pracę, która w firmach technologicznych staje się niejako luksusem. A dla wielu jest to wręcz podstawa dokonania wyboru miejsca pracy.

Ale nie samą pracą w ING żyjemy. U nas można rozwijać swoje zainteresowania, czy ciekawie spędzać czas wolny. Nasi pracownicy sami chętnie organizują z kolegami z pracy wycieczki w góry czy rowerowe. A my ich w tym odpowiednio do sytuacji wspieramy.

Źródło: aleBank.pl