BGK: 140 mln zł dla spółki Anwim na rozwój sieci stacji paliw Moya
Umowa zawarta pomiędzy Anwim a Bankiem Gospodarstwa Krajowego zapewnia środki na realizację planów rozwoju sieci stacji paliw Moya. Cieszymy się, że polski bank wspiera rodzime firmy. Dzięki temu, że BGK już po raz trzeci nam zaufał, możemy rosnąć w siłę poprzez budowę i akwizycję zarówno pojedynczych stacji, jak i całych sieci. Według strategii rozwoju spółki, do końca 2023 roku w ramach sieci będzie działało min. 350 stacji paliw rozlokowanych w całej Polsce. Wierzę, że środki, które pozyskaliśmy przyczynią się do jeszcze większej dynamiki rozwoju sieci i mam nadzieję, że uda się zrealizować te ambitne założenia” – powiedział prezes Anwimu Rafał Pietrasina, cytowany w komunikacie.
Czytaj także: BGK: do małych i średnich firm trafiło 1,79 mld zł wsparcia unijnego w tym roku >>>
„Pomagamy rozwijać się każdej firmie – od start-upów, po największe przedsiębiorstwa. Cieszymy się, że nasze rodzime firmy budują swoją przewagę konkurencyjną. Inwestycje Anwim w sieć stacji paliw to z jednej strony nowe miejsca pracy, a z drugiej ułatwienie dla kierowców. To ważne aspekty z perspektywy Banku Gospodarstwa Krajowego, którego misją jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego kraju” – dodał dyrektor regionu mazowieckiego BGK Piotr Pokropek.
Moya to nie tylko sprzedaż paliw
Anwim podkreśla, że Moya to nie tylko sprzedaż paliw. To również koncept gastronomiczny Caffe Moya, program flotowy Moya Firma i wachlarz różnych benefitów płynących z korzystania ze stacji paliw.
Spółka Anwim od 2009 roku zarządza niezależną siecią stacji paliw pod marką Moya, która na koniec 2018 r. liczyła 202 placówki i była szóstą największą siecią stacji paliw w Polsce. Plan na 2019 rok zakłada powiększenie sieci do 250 placówek, a do 2023 r. – do 350 obiektów.