Benefia chce sprzedawać „Tu i Teraz”

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

benefia.logo.01.762x218Benefia wprowadza na rynek aplikację mobilną umożliwiającą łatwe i szybkie dokonanie kalkulacji składki oraz zakup ubezpieczenia OC komunikacyjnego, AC, NNW i assistance.

Aplikacja skanuje kod z dowodu rejestracyjnego i przesyła dane do systemu Benefii. Na podstawie zawartych tam informacji serwery ubezpieczyciela sprawdzają historię ubezpieczenia pojazdu oraz jego właściciela w bazie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Następnie polisa jest odpowiednio taryfikowana, po czym na ekranie pojawia się kilka skalkulowanych, dedykowanych danemu klientowi wariantów ubezpieczenia.

Składkę ubezpieczeniową można opłacić od razu na urządzeniu mobilnym, wykorzystując kartę płatniczą lub przelew elektroniczny. Gotową polisę można także podpisać na ekranie urządzenia, a następnie wydrukować.

Aplikacja mobilna jest częścią platformy informatycznej Benefia Smart. Ubezpieczyciel podkreśla, że zbudował niezwykle przyjazny system, dzięki któremu możliwości sprzedażowe nie są ograniczone miejscem ani czasem, a korzyści generowane są zarówno dla klientów, jak i dla partnerów biznesowych. Benefia chce sprzedawać ubezpieczenia „tu i teraz”.

Vienna Insurance Group jest austriackim koncernem ubezpieczeniowym w Europie Środkowej i Wschodniej. W Polsce VIG jest większościowym akcjonariuszem sześciu spółek ubezpieczeniowych.

Źródło: PIU