Bank Pocztowy zmienia sposób dodawania kart do portfela cyfrowego

Bank Pocztowy zmienia sposób dodawania kart do portfela cyfrowego
Źródło: Bank Pocztowy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Klienci Banku Pocztowego mogą już dodawać swoje karty płatnicze bezpośrednio do portfeli cyfrowych Google Pay i Apple Pay, korzystając wyłącznie z aplikacji mobilnej Banku, poinformowała Agata Jelonek, naczelnik Wydziału Rozwoju Usług Płatniczych Banku Pocztowego.

Google Pay i Apple Pay to dwa z czterech Portfeli cyfrowych, które Bank Pocztowy udostępnia klientom.

Dotychczas dodanie karty do Portfela cyfrowego (tokenizacja karty) była możliwa tylko za pośrednictwem zewnętrznej aplikacji Portfel Google/ Portfel Apple, gdzie klient musiał samodzielnie wprowadzić dane karty – ręcznie lub poprzez zrobienie jej zdjęcia.

Wymagało to także dodatkowego uwierzytelnienia kodem SMS lub poprzez kontakt telefoniczny z Bankiem.

Czytaj także: Bank Pocztowy zakończył działania naprawcze dot. adekwatności kapitałowej

Cyfrowe kary w cyfrowych portfelach

– Naszym celem jest zapewnienie klientom jak największej wygody i łatwości w korzystaniu z usług Banku Pocztowego. Dzięki nowej funkcjonalności nasi klienci detaliczni oraz małych firm i agrobiznesu, mogą przekształcić swoje karty debetowe i kredytowe w formę cyfrową (tzw. token).

Dodanie kart płatniczych do portfeli cyfrowych będzie od teraz łatwiejsze i szybsze, ponieważ nastąpi bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej Banku i wyeliminuje tym samym konieczność ręcznego wprowadzania danych przez klientów.

Agata Jelonek, naczelnik Wydziału Rozwoju Usług Płatniczych Banku Pocztowego.

Nowa funkcjonalność znacznie ułatwi Klientom rozpoczęcie korzystania z płatności mobilnych np. przy użyciu telefonu lub innego urządzenia (tablet, zegarek itp.) i pozytywnie wpłynie na doświadczenie klienta przy dokonywaniu transakcji płatniczych w sklepach stacjonarnych, a także podczas zakupów online – informuje Agata Jelonek, naczelnik Wydziału Rozwoju Usług Płatniczych Banku Pocztowego.

Czytaj także: Liczba transakcji BLIK w Banku Pocztowym wzrosła niemal czterokrotnie w ciągu 2 lat

Bank Pocztowy – tokenizacja kart

Tokenizacja kart jest dostępna dla: Apple Pay, Google Pay – w aplikacji Pocztowy i zewnętrznych aplikacjach dostawców portfeli cyfrowych oraz Garmin Pay i Xiaomi Pay – jedynie w zewnętrznych aplikacjach dostawców portfeli cyfrowych.

Aby dodać kartę do Portfela cyfrowego należy zalogować się do aplikacji mobilnej Pocztowy i przejść do zakładki Karty.

Następnie należy wybrać kartę, którą chcemy dodać do portfela i kliknąć przycisk „dodaj do Portfela Apple” lub „dodaj do GPay”.

Czytaj także: Bank Pocztowy proponuje cyberedukacyjny, bezpłatny program online

Źródło: Bank Pocztowy SA