Liczba transakcji BLIK w Banku Pocztowym wzrosła niemal czterokrotnie w ciągu 2 lat

Liczba transakcji BLIK w Banku Pocztowym wzrosła niemal czterokrotnie w ciągu 2 lat
Joanna Moskalik. Źródło: Bank Pocztowy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prawie 10 milionów transakcji BLIK o wartości ponad 934 mln zł dokonali klienci Banku Pocztowego od IV kwartału 2020 roku. Natomiast od czasu wprowadzenia w sierpniu 2023 roku Przelewu na telefon BLIK w Banku Pocztowym, konsumenci wykonali aż 3 miliony płatności mobilnych BLIK, z czego już 18% stanowiły właśnie Przelewy na telefon. Joanna Moskalik, dyrektor Departamentu Produktów Detalicznych i Usług Płatniczych Banku Pocztowego zauważa, że liczba klientów korzystających z możliwości szybkiego dokonywania transakcji, takich jak BLIK dynamicznie wzrasta i ten trend zostanie utrzymany, ponieważ popularność płatności mobilnych stale rośnie, przekładając się na zmianę preferencji konsumenckich, czytamy w komunikacie prasowym Banku.

BLIK, czyli polski standard płatniczy umożliwiający szybkie i bezpieczne dokonywanie płatności mobilnych, od 2020 roku cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród klientów Banku Pocztowego.

Od czasu wprowadzenia BLIKA w Banku Pocztowym klienci wykonali prawie 10 milionów tego typu płatności.

Kontynuując rozwijanie oferty usług finansowych oraz dostępu do nowoczesnych narzędzi płatniczych, Bank Pocztowy w sierpniu 2023 roku wykonał kolejny krok wdrażając „Przelew na telefon BLIK”.

Przez pół roku od wprowadzenia klienci skorzystali z niego ponad 500 000 razy.

Czytaj także: BLIK ma już 15,8 mln aktywnych użytkowników

3 mln transakcji mobilnych BLIK wykonali klienci Banku Pocztowego

– Liczba klientów korzystających z możliwości szybkiego dokonywania transakcji, takich jak BLIK dynamicznie wzrasta i będzie wzrastać, ponieważ popularność płatności mobilnych stale rośnie i przyczynia się do zmiany preferencji konsumenckich.

Od 2020 roku, czyli momentu wprowadzenia usługi do oferty Banku, do końca 2023 roku odnotowaliśmy prawie 10 milionów płatności BLIK. Znaczący wzrost liczby transakcji dokonywanych za pomocą BLIKA (od 1,3 mln w 2021 r. do 5 mln w 2023 r.), świadczy o rosnącym zaufaniu klientów do tego wygodnego i bezpiecznego rozwiązania płatniczego.

Co więcej, tylko przez pół roku, od sierpnia do grudnia 2023 roku, klienci Banku Pocztowego dokonali ponad 3 mln transakcji mobilnych BLIK, z czego 18% stanowiły przelewy na telefon – informuje Joanna Moskalik, dyrektor Departamentu Produktów Detalicznych i Usług Płatniczych Banku Pocztowego.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Płatności | BLIK, raty, a może BNPL – jak Polak płaci w sieci

BLIK w Banku Pocztowym: 60% wykonywanych transakcji to e-commerce

Z pomocą BLIKA klienci Banku Pocztowego mogą w łatwy sposób np. opłacać rachunki, dokonać płatności online czy płacić w sklepach stacjonarnych, eliminując konieczność posiadania gotówki lub karty płatniczej.

Jak szacują eksperci z Banku Pocztowego, średnio 60% wykonywanych transakcji BLIK to transakcje e-commerce, czyli płatności wykonywane na stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych sprzedawców.

System płatności BLIK został uruchomiony w 2015 roku, zarządzany jest przez spółkę Polski Standard Płatności. Na koniec 2023 roku liczba aktywnych użytkowników BLIKA wyniosła blisko 15,8 mln osób.

Od początku działania systemu wykonano ponad 4,5 mld transakcji wartych 614,4 mld zł.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Technologie | Forum Technologii Bankowych | Innowacyjne myślenie

Źródło: Bank Pocztowy SA