Bank Pekao oferuje 8 proc. na kontach oszczędnościowych oraz 200 zł bonus za założenie konta na selfie

Bank Pekao oferuje 8 proc. na kontach oszczędnościowych oraz 200 zł bonus za założenie konta na selfie
Źródło: Bank Pekao
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao S.A. zachęca do otwierania kont oszczędnościowych oprocentowanych promocyjnie 8 proc. w skali roku przez 6 miesięcy oraz do odebrania 200 zł bonusu za otwarcie Konta Przekorzystnego na selfie. Z promocyjnej oferty kont oszczędnościowych mogą skorzystać nowi oraz obecni klienci z niskimi saldami, poinformował Bank.

Ubiegłoroczny wzrost stóp procentowych przełożył się na zwiększenie aktywności klientów w poszukiwaniu atrakcyjnych ofert lokowania posiadanych oszczędności.

Bank Pekao S.A. na podstawie własnych analiz szacuje, że ponad 30 proc. klientów posiadających oszczędności zdeponowane w bankach sprawdzało w ubiegłym roku oferty depozytowe w innych, nowych dla siebie bankach.

Promocja do 15 marca 2023 r.

Wychodząc naprzeciw potrzebom tak dużej grupy klientów poszukujących atrakcyjnych ofert na rynku, Bank Pekao S.A. przygotował promocję oferującą na otwieranych kontach oszczędnościowych mocne 8 proc. w skali roku przez 6 miesięcy. Z promocji, która trwa do 15 marca 2023 rok, mogą skorzystać nowi oraz dotychczasowi klienci o niskich saldach.

Bank oferuje promocyjne, wysokie oprocentowanie dla dwóch wariantów kont tj. dla Konta Oszczędnościowego do wysokości salda 200 tys. zł oraz dla Konta Oszczędnościowego Premium do wysokości salda 400 tys. zł.

Konta oszczędnościowe można założyć online w aplikacji Pekao24 i mobilnie w PeoPay, a także w placówkach.

Prowadzenie konta oszczędnościowego oraz konta osobistego jest bezwarunkowo bezpłatne. Klienci mogą wpłacać i wypłacać środki w dowolnym momencie i nie tracą naliczonych odsetek podczas przelewów „z i na” konta oszczędnościowe. Bank nie pobiera opłat za przelewy z konta oszczędnościowego na konto osobiste w Pekao zlecone w aplikacji PeoPay. 

Czytaj takze: Citi Handlowy: lokata do 8,6%

Konto Przekorzystne i Konto Świat Premium z bonusem

Dodatkowo Bank przygotował bonus w wysokości 200 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego lub Konta Świat Premium na selfie po spełnieniu warunków promocji.

50 zł można zyskać za samo otwarcie konta, kolejne 3 x 50 zł można dostać, gdy w pierwszych trzech miesiącach od podpisania umowy klient wykona min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą do konta oraz zaloguje się min. 1 raz do aplikacji mobilnej PeoPay.

Każdy miesiąc liczony jest oddzielnie, a niespełnienie tych warunków, w którymś z nich, skutkuje proporcjonalnie zmniejszeniem wysokości nagrody.

Czytaj także: Toyota Bank podnosi oprocentowanie lokat nawet do 8,20%

Kolejne propozycje oszczędzania z Bankiem Pekao

– Dziś każdy, kto ma jakieś oszczędności, zastanawia się gdzie bezpiecznie je ulokować i jak pomnażać środki na przyszłość. Umożliwiają to nasze konta oszczędnościowe, których prowadzenie, jak i przelewy z nich zlecone w aplikacji PeoPay, są bezpłatne, a klienci zyskują wysokie oprocentowanie 8 proc. w skali roku już od pierwszej złotówki i w przypadku wypłaty, nie tracą naliczonych odsetek. Dla uatrakcyjnienia promocji dla nowych klientów dodaliśmy bonus 200 zł za założenie konta na selfie – mówi Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao S.A.

Konto Przekorzystne zostało docenione za pakiet korzyści i zajęło pierwsze miejsce w rankingu Złotego Bankiera w latach 2021 i 2022 zorganizowanym przez Bankier.pl i „Puls Biznesu”.

Źródło: Bank Pekao SA