Bank Pekao ma kredyt na zakup działki budowlanej do 0,5 hektara

Bank Pekao ma kredyt na zakup działki budowlanej do 0,5 hektara
Fot. stock.adobe.com / DifferR
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao S.A. ma nową ofertę kredytu hipotecznego umożliwiającą zakup działki pod budowę domu. Działkę można kupić teraz, zaś budowę domu rozpocząć w późniejszym, dogodnym terminie. Wniosek o kredyt można składać bezterminowo. Jedynym ograniczeniem jest wielkość inwestycji – działka nie może być większa niż 0,5 ha, poinformował Bank.

– Dzięki naszej ofercie kredytowej na zakup działki pod zabudowę mieszkaniową, teraz łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej można spełnić swoje marzenia o własnym domu.

Wspieramy naszych klientów na każdym etapie, począwszy od nabycia działki, poprzez budowę, aż po finalną spłatę kredytu – mówi Piotr Gołąb, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Detalicznego.

Dodatkowo, do 31 maja 2023 roku Bank Pekao S.A. oferuje atrakcyjne warunki cenowe, takie jak oprocentowanie zmienne z marżą od 1,84 proc. lub okresowo stałą stopę procentową, która od 5 maja 2023 wynosi 7,78 proc.

Czytaj także: Raport Specjalny | Horyzonty Bankowości 2023 | Rynek kredytowy – stagnacja czy ożywienie

Rodzinny kredyt mieszkaniowy – kto może z niego skorzystać?

Natomiast klienci, którzy spełniają warunki rządowego programu Mieszkanie bez wkładu własnego mogą ubiegać się w Pekao S.A. o Rodzinny kredyt mieszkaniowy. Można o niego wnioskować nie posiadając wkładu własnego.

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) może wtedy udzielić gwarancji spłaty takiego kredytu w całości. Można też wnieść nie więcej niż 20 proc. całkowitego kosztu inwestycji przy kredycie z oprocentowaniem zmiennym, a także 30 proc. przy kredycie z okresowo stałą stopą procentową. BGK pobiera jedynie opłatę prowizyjną, która jest uzależniona od kwoty zaciągniętego kredytu.

Przykładowo, nie wnosząc żadnego wkładu własnego przy kredycie na kwotę 300 tys. zł, koszt gwarancji to jedynie 600 zł. W przypadku zaciągnięcia finansowania z wkładem własnym powyżej 20 proc., koszt gwarancji może być niższy lub nawet nie być wymagany, w zależności od indywidualnych warunków kredytu i profilu kredytobiorcy.

Szczegółowe informacje na temat kosztów gwarancji i oferty kredytu hipotecznego w Banku Pekao S.A. można uzyskać bezpośrednio w Banku.

Czytaj także: Ustawa o bezpiecznym kredycie mieszkaniowym z dopłatą uchwalona przez Sejm

Źródło: Bank Pekao SA