Bank BPS: nowa edycja programu TalentowiSKO 2024 otwiera drzwi dla wszystkich szkół!

Bank BPS: nowa edycja programu TalentowiSKO 2024 otwiera drzwi dla wszystkich szkół!
Źródło: Bank BPS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Startuje 12. edycja edukacyjnego programu TalentowiSKO organizowanego przez Banki Spółdzielcze z Grupy BPS. Inicjatywa wspiera placówki oświatowe w całej Polsce, ucząc młodych o finansach, przedsiębiorczości oraz odpowiedzialności społecznej. Tegoroczna edycja wprowadza zmiany, m.in. ułatwia udział szkół w konkursach, czytamy w komunikacie prasowym Banku BPS.

W tegorocznej odsłonie programu TalentowiSKO wprowadzono zmiany. Koordynatorka programu, Ewelina Jasińska, ekspert ds. komunikacji w Banku BPS, podkreśla znaczenie wprowadzonych zmian:

– TalentowiSKO dostosowuje się do potrzeb szkół i społeczności. Uruchomiliśmy nową stronę internetową programu, zmieniliśmy konkurs dla szkół podstawowych i zlikwidowaliśmy wymóg posiadania SKO, aby więcej szkół mogło wziąć udział w naszych konkursach.

Chcemy, aby program był bardziej dostępny i angażujący. Wierzymy, że tegoroczna edycja pozwoli jeszcze większej liczbie uczniów i nauczycieli skorzystać z naszych zasobów i konkursów, inspirując ich do działania na rzecz swoich społeczności.

Dostęp do zasobów otwarty dla wszystkich

12. edycję programu TalentowiSKO otwiera właśnie uruchomiona  nowa strona internetowa programu. Nowoczesny wygląd oraz intuicyjna nawigacja sprawiają, że korzystanie z zasobów programu jest jeszcze łatwiejsze.

Wszystkie materiały dydaktyczne, regulaminy konkursów oraz dokumenty są teraz ogólnodostępne, mogą je przeglądać i pobierać nauczyciele, rodzice, a także uczniowie.

Regularnie będą pojawiały się ciekawostki o oszczędzaniu, przedsiębiorczości czy bankowości, które mogą być inspiracją dla uczniów i nauczycieli. Na nowej stronie nie znajdziemy już sekcji BlogowiSKO, która wcześniej była związana z realizacją jednego z zadań konkursowych. 

Czytaj także: Temat Numeru | Rok Edukacji Ekonomicznej | Dla nich Rok Edukacji Ekonomicznej trwa już od wielu lat

Nowy konkurs dla szkół podstawowych

Dużą zmianą w programie jest nowy konkurs „Spółdzielnia dobrych serc”, który zostanie ogłoszony w tym roku szkolnym dla szkół podstawowych.

Zadaniem uczestników będzie zorganizowanie, rozpromowanie i przeprowadzenie zbiórki pieniędzy, która wesprze lokalną społeczność. Uczniowie szkół podstawowych otrzymają dużą swobodę w działaniu – sami wybiorą sposób zbierania pieniędzy i cel, na który je przeznaczą. Konkurs nie tylko rozwija umiejętności przedsiębiorcze, ale także uwrażliwia na potrzeby innych, wzmacniając postawy empatii i zaangażowania społecznego.

W programie pozostaje bez zmian konkurs „Inkubator szkolnych biznesów”, w którym młodzież ze szkół ponadpodstawowych przygotowuje i przedstawia swoje pomysły na biznes.

Szczegóły oraz regulaminy konkursów dostępne będą na stronie www.talentowisko.pl od 30 września 2024 roku.

Czytaj także: Rozpoczęły się konkursy XI edycji Programu TalentowiSKO banków Grupy BPS

Wszystkie szkoły mogą wziąć udział w konkursie TalentowiSKO

Wprowadzono także znaczące ułatwienie w dostępie do konkursu dla szkół podstawowych. Od teraz, aby do nich przystąpić, szkoły te nie muszą prowadzić Szkolnych Kas Oszczędności. Choć SKO nie jest już konieczne, szkoły, które je prowadzą, otrzymają bonusowe punkty w konkursie za propagowanie tradycji SKO.

Początek roku szkolnego to czas, w którym uczniowie i nauczyciele wracają do szkół pełni energii po wakacjach. Banki spółdzielcze z Grupy BPS mają wiele pomysłów na to, jak spożytkować tę energię na naukę o finansach i przedsiębiorczości.

W ramach programu TalentowiSKO oferują:

  • konkursy z pulą nagród 181 000 zł,
  • ponad 40 gotowych scenariuszy lekcji o finansach,
  • animowane filmiki edukacyjne,
  • materiały edukacyjne publikowane na stronie programu,

Program ma na celu rozwój świadomego finansowo społeczeństwa, zacieśnianie relacji pomiędzy szkołami a bankami spółdzielczymi z Grupy BPS oraz budowanie pozytywnego wizerunku banków spółdzielczych jako instytucji, które wspierają lokalną społeczność.

Źródło: Bank Polskiej Spółdzielczości / Bank BPS